هدر موبایل
1391/04/17 15:00:20
سرویس فرهنگی
باقری خواستار توزیع عادلانه یارانه کاغذ شد

گرانی کاغذ؛تعطیلی روزنامه‌هاومرگ زودرس رسانه های مکتوب

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،‌ گرانی کاغذ را برای روزنامه‌ها مساله‌آفرین دانست و تاکید کرد: گرانی کاغذ، تعطیلی روزنامه‌ها و از بین رفتن چند صدایی در جامعه را به دنبال دارد.
گرانی کاغذ؛تعطیلی روزنامه‌هاومرگ زودرس رسانه های مکتوب عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،‌ گرانی کاغذ را برای روزنامه‌ها مساله‌آفرین دانست و تاکید کرد: گرانی کاغذ، تعطیلی روزنامه‌ها و از بین رفتن چند صدایی در جامعه را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/6350.jpg گرانی,کاغذ؛تعطیلی,روزنامه‌هاومرگ,زودرس,رسانه,های,مکتوب Icana

محمد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گرانی کاغذ و خطر تعطیلی برخی روزنامه‌ها گفت: تولید در کشور، مظلوم‌ترین بخش است و تولید کاغذ نیز از این بحث مستثنا نیست؛ لذا باید کارخانه های تولید کاغذ در کشور مورد حمایت قرار گیرند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، با ابراز تاسف از پایین بودن اهمیت تولید در کشور، افزود: با توجه به اهمیت موضوع حمایت از تولید ملی بنا به دستور مقام معظم رهبری، لازم است تا تولید بخش خصوصی به معنای واقعی فعال شود.

وی تصریح کرد: تا زمانی که دولت در امور اقتصادی دخالت کند و از اقتصاد دستوری دست برندارد، تولید به سمت نابودی پیش خواهد رفت و در مورد کارخانه های کاغذ نیز اگر واقعا به دنبال نجات آنها هستند، باید تسهیلات لازم در اختیارشان گذاشته شود تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند.

عضو کارگروه هنر، رسانه و گردشگری کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه کارخانه های تولیدی در شرایط فعلی نمی‌توانند روی پای خود بایستند، اضافه کرد: متاسفانه شرایط کار در کشور برای دلالان فراهم است و به خوبی از پس دریافت تسهیلات برمی‌آیند  اما تولید کنندگان نمی‌توانند تسهیلات بانکی بگیرند، در حالی‌که باید شیر نفت بسته شود تا دولت از تولید کننده حمایت کند.

باقری با بیان اینکه با گرانی کاغذ، روزنامه ها با مشکل مواجه می‌شوند، افزود: روزنامه با کاغذ بیرون می‌آید و نه با پوست؛ ‌لذا اگر کارخانه کاغذ تولیدی نداشته باشد، شاهد تعطیلی روزنامه‌های خصوصی و مستقل خواهیم بود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس تاکید کرد: حمایت از روزنامه‌ها و چند صدایی در کشور نیازمند اختصاص یارانه مشخص به کاغذ و حمایت از کارخانجات تولید آن است.

وی با انتقاد از نحوه اختصاص یارانه کاغذ به روزنامه‌های مختلف، گفت: یارانه کاغذ به همه روزنامه‌ها تعلق نمی‌گیرد؛ در حالی‌که تمام روزنامه‌های دارای مجوز باید از طریق دولت حمایت شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet