شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/17 16:17:55
سرویس فرهنگی
پژمان‌فر با اشاره به ضرورت تشکل نویسندگان و هنرمندان ایثارگر مطرح کرد:

تشکیل کانون هنرمندان جانباز وایثارگربا ارائه طرح یا لایحه به مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم، حمایت از تشکیل مرکز نویسندگان و هنرمندان آزاده و ایثار گر را در گرو ارائه طرح و یا لایحه ای به مجلس دانست.
تشکیل کانون هنرمندان جانباز وایثارگربا ارائه طرح یا لایحه به مجلس عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نهم، حمایت از تشکیل مرکز نویسندگان و هنرمندان آزاده و ایثار گر را در گرو ارائه طرح و یا لایحه ای به مجلس دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/8013.jpg تشکیل,کانون,هنرمندان,جانباز,وایثارگربا,ارائه,طرح,یا,لایحه,به,مجلس Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، بر ضرورت تاسیس کانون نویسندگان و هنرمندان ایثارگر تاکید کرد و گفت: توجه به آثار هنرمندان جانباز وظیفه‌ای ملی است تا جایی که باید همه سازمانها و ارگان‌ها دست دردست هم ایثارگران کشورمان را زیر چتر حمایتی خود قرار دهند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آثاراین هنرمندان سرشار از مضامین معنوی است و برکات زیادی رابرای جامعه به همراه دارد. بدون شک وقتی مطلبی از زبان یک ایثارگر بیان ‌شود تاثیرگذاری آن بیشتر خواهد بود، بنابراین ارائه خدمات، فرصتی فراهم می‌سازد تا این افراد بتوانند آثارخوبی را ارائه نمایند.

پژمان فر با بیان اینکه "نباید با نگاه دلسوزانه به جامعه ایثارگر نگریست" افزود: جانبازان و آزادگان جزء سرمایه‌های مملکت به شمار می‌آیند، این منصفانه نیست که بگوییم آنها احتیاج دارند تا آثارشان مورد حمایت قرار گیرد. ایثارگران افراد توانگری هستند که هنرشان می‌تواند تاثیرات بالقوه‌ای داشته باشد و باعث بالا رفتن امید دربین قشرهای مختلف جامعه شود.

وی بهترین راهکار برای نشان دادن توانایی هاوآثار جانبازان را مسیر تعامل بین بخش های مهارت و آموزش دانست و گفت: برخی از ایثارگران به دلیل محدودیت در رفت و آمد، نیازمند هستند تا استعدادهایشان را به روز رسانی کنند، بنابراین بافراگیری آموزش‌های مهارتی می‌توانند آثارشان را به فعلیت رسانند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که کمیسیون فرهنگی در خصوص تشکیل کانون نویسندگان و هنرمندان جانبازوایثارگر چه اقدامی رامی تواند در نظر ‌بگیرد، بیان کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس در این امر کوتاهی نخواهد کرد و اگر به ارائه طرح و یا لایحه‌ای در حمایت از ایثارگران و برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی نیاز باشد، بی تردید آن را اجرا خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet