خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/18 08:53:00
سرویس اجتماعی
رستمیان با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضای کمیسیون بهداشت‌ودرمان مطرح کرد:

ارسال نامه‌ به رئیس‌جمهور برای تعیین نکردن تعرفه پزشکی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با مد نظر قرار دادن پیشنهاد یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مبنی‌بر ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور برای واکاوی علت تعیین نکردن تعرفه پزشکی٬ گفت: دولت باید هر چه سریع‌تر تعرفه پزشکی سال ۹۱ را اعلام کند.
ارسال نامه‌ به رئیس‌جمهور برای تعیین نکردن تعرفه پزشکی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با مد نظر قرار دادن پیشنهاد یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مبنی‌بر ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور برای واکاوی علت تعیین نکردن تعرفه پزشکی٬ گفت: دولت باید هر چه سریع‌تر تعرفه پزشکی سال 91 را اعلام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/6392.jpg ارسال,نامه‌,به,رئیس‌جمهور,برای,تعیین,نکردن,تعرفه,پزشکی Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با انتقاد از تعیین نکردن تعرفه پزشکی از سوی وزارتخانه‌های دولت٬ تصریح کرد: هم‌اکنون چهار ماه از سال گذشته است اما متأسفانه وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی و وزارت تعاون٬ کار و رفاه‌اجتماعی تاکنون اقدام به تعیین تعرفه پزشکی نکرده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان این که بر اساس قانون وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی باید قبل از شروع سال جدید تعرفه پزشکی را تصویب و اعلام کند٬ گفت: به‌طور حتم تعیین نکردن تعرفه پزشکی در زمان مقتضی تبعات بسیار ناگواری را برای حوزه سلامت کشور به‌دنبال دارد.

وی با اعلام این که هم‌اکنون بیمارستان‌های بخش دولتی به‌علت تعیین نکردن تعرفه پزشکی با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند٬ افزود: در طول چهار ماه اخیر متأسفانه بیمارستان‌های خصوصی به‌علت نبود نظارت اقدام به افزایش چشمگیر تعرفه‌های پزشکی کردند؛ اما بیمارستان‌های دولتی حتی قادر به افزایش معمولی تعرفه پزشکی نیستند.

رستمیان خواستار افزایش 25 درصدی تعرفه پزشکی از سوی هیأت دولت شد و اعلام کرد: این مقدار افزایش به‌طور حتم حداقل و عادلانه‌ترین تعرفه در حوزه سلامت است.

این نماینده مجلس نهم٬ با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مبنی‌بر ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور برای تعیین هر چه سریع‌تر تعرفه پزشکی٬ افزود: این موضوع هم‌اکنون در حد پیشنهاد است؛ اما در نشست آینده کمیسیون این موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با اعلام این که مسئولان باید هر چه سریع‌تر اقدام به تشکیل شورای عالی بیمه سلامت و تعیین تعرفه پزشکی کنند٬ اظهار داشت: فقدان تعیین تعرفه پزشکی افزون‌بر به وجودآمدن  بی‌برنامگی در بیمارستان، موجب افزایش فشار بر بیماران می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet