هدر موبایل
1391/04/18 10:29:15
سرویس فرهنگی
یحیی‌زاده:

عفاف و حجاب ابتدا باید در دستگاه‌های دولتی به اجرا درآید

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی واجتماعی باید در راه نهادینه کردن عفاف و حجاب از شعاردادن وکلی گویی پرهیز کنند، افزود: مسولان اجرایی تلاش کنند تا عفاف و حجاب را به صورت عملی به مردم نشان دهند.
عفاف و حجاب ابتدا باید در دستگاه‌های دولتی به اجرا درآید عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی واجتماعی باید در راه نهادینه کردن عفاف و حجاب از شعاردادن وکلی گویی پرهیز کنند، افزود: مسولان اجرایی تلاش کنند تا عفاف و حجاب را به صورت عملی به مردم نشان دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/3455.jpg عفاف,و,حجاب,ابتدا,باید,در,دستگاه‌های,دولتی,به,اجرا,درآید Icana

سید جلال یحیی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزری خانه ملت، با اشاره به لزوم نهادینه شدن  فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه وجایگاه و نقش آن درتولیدات صدا وسیما گفت: حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و بویژه جوامع اسلامی مطرح است.این مهم در سال‌های آخر ریاست جمهوری آقای خاتمی یک مصوبه کامل به خود اختصاص داد که دارای اجزا و ابعاد بسیار خوب و متنوع بود، اما تاکنون نتوانسته در حد شایسته به اجرا در آید.

نمیانده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه امروزه با وجود سفارشات مقام معظم رهبری و مراجع عظام و داشتن چنین مصوبه‌، عفاف و حجاب به شکل جدی اجرایی نشده است، چراکه در این سال‌ها فقط شعار داده‌ایم و هیچ‌گاه حرف‌هایمان عملی نشده است.

وی اجرای عفاف و حجاب در دستگاه‌های دولتی را یکی از بهترین راهکارها دانست و بیان کرد: دستگاه‌های دولتی ازمهمترین متولیانی هستند که با داشتن چند میلیون کارمند که چند صد هزار نفر آنها را بانوان تشکیل داده‌اند، می‌تواننددر این زمینه نقش موثری را ایفا کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم تصریح کرد: بدون هیچ‌گونه تردید باید گفت،تلویزیون نقش موثری در نشان دادن و ترویج عفاف و حجاب دارد و اگرنتواند رسالت خود را به انجام برساند، تبعات منفی بر روی افراد جامعه می‌گذارد. به عنوان مثال وقتی نوعی پوشش را نشان می‌دهد که مطابق با عرف جامعه و اسلام نیست، ممکن است مخاطب نتواند با این مهم برخوردمنطقی کند و همان لباس را الگوی ظاهری خود قرار دهد. بدین ترتیب رسانه ملی تکلیفی سنگین بر دوش دارد و تاثیرگذاری مثبت و منفی  آن از همه دستگاه‌ها بیشتر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet