هدر موبایل
1391/04/18 11:56:44
سرویس اقتصادی
ایرانپور با تاکید بر تصویب طرح انتزاع وظایف کشاورزی :

واگذاری اختیارات به جهاد کشاورزی در تعدیل قیمت ها موثر است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در موافقت با تصویب طرح انتزاع وظایف کشاورزی گفت: طرح انتزاع اختیارات و وظایف بخش کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی در تعدیل قیمت محصولات موثر است.
واگذاری اختیارات به جهاد کشاورزی در تعدیل قیمت ها موثر است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در موافقت با تصویب طرح انتزاع وظایف کشاورزی گفت: طرح انتزاع اختیارات و وظایف بخش کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی در تعدیل قیمت محصولات موثر است. https://cdn.icana.ir/d/019/9856.jpg واگذاری,اختیارات,به,جهاد,کشاورزی,در,تعدیل,قیمت,ها,موثر,است Icana

علی ایرانپور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: کمترین مزیت تصویب این طرح این است که دیگر شاهد مسایل بوجود آمده در گرانی محصولات و آشفتگی ها در بازار نخواهیم بود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همواره به دلیل نبود متولی خاص در امر کشاورزی و کنترل بازار محصولات، شاهد نا هماهنگی بین دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی هستیم که با تصویب این طرح متولی خاص مشخص شده و فقط یک وزارتخانه در این زمینه پاسخگو خواهد بود.

وی اظهارداشت: در حال حاضر تولید و عرضه محصولات کشاورزی و دامی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و نیز امور مربوط به واردات و صادرات و همین طور قیمت گذاری محصولات جزو وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت است که این مسئله باعث سردرگمی کشاورزان و همین طور افزایش قیمت ها در بازار شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طلبیعی مجلس تأکید کرد: مشخص شدن یک وزارتخانه مشخص در امر کشاورزی می تواند ضمن جلوگیری از افزایش قیمت ها، کشاورزان را نیز در زمینه خرید تضمینی محصولات راضی نگه دارد.

ایرانپور معتقد است که وزارت جهاد کشاورزی بهتر می تواند در حوزه کشاورزی فعالیت کرده و زیر ساخت های توسعه و پیشرفت این بخش را فراهم کند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس در ادامه به دلایل مخالفت دولت با تصویب این طرح اشاره و تصریح کرد: واگذاری اختیارات و وظایف به هر کدام از وزارتخانه ها در مسایل مختلف، نیازمند تخصیص اعتباراتی است که مهمترین دلیل مخالفت وزارت صنعت، معدن و تجارت با تصویب این طرح نیز جدا شدن بودجه ها و اعتبارات این بخش از وزارت صنعت است.

عضو کمیسون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پایان یادآور شد: نمایندگان مجلس با جدیت پیگیر مطالبات به حق مردم هستند و از قدرت قانونی خود در این زمینه کوتاهی نمی‌کنند ولی مردم نیز باید  به این نکته توجه داشته باشند که مجری قانون دولت است و مجلس فقط نقش نظارتی دارد/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet