هدر موبایل
1391/04/18 09:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی مقدم:

گرانی های جامعه باید مورد نظارت جدی تر دولت قرار گیرد

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس (رهروان ولایت) با بیان اینکه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به دلیل اجرای سلیقه ای دولت موجب افزایش قیمت ها شده است، گفت: گرانی های اخیر باعث می شود اصل قانون هدفمندی در چشم جامعه زیر سوال برود.
گرانی های جامعه باید مورد نظارت جدی تر دولت قرار گیرد عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس (رهروان ولایت) با بیان اینکه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به دلیل اجرای سلیقه ای دولت موجب افزایش قیمت ها شده است، گفت: گرانی های اخیر باعث می شود اصل قانون هدفمندی در چشم جامعه زیر سوال برود. https://cdn.icana.ir/d/019/13545.jpg گرانی,های,جامعه,باید,مورد,نظارت,جدی,تر,دولت,قرار,گیرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ غلامرضا مصباحی مقدم به  مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی)،گفت:اصل قانون هدفمندی یارانه ها از جمله موارد ضروری بود که دستاوردهای مثبتی نیز در پی داشت که مهم ترین ان اصلاح الگوی مصرف به خصوص در بخش انرژی بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که اجرای قانون هدفمندی امری ضروری بود، افزود:به طورکلی  اجرای قانون هدفمندی یارانه ها اصلی ضروری و قابل دفاع است که آثار و برکات اجرای این قانون ملی است و نباید نادیده گرفته شود و اما اگر گرانی های اخیر کنترل نشود ممکن است لزوم اجرای این قانون در چشم مردم  کم رنگ دیده شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با انتقاد از عدم پرداخت سهم تولید در فاز اول گفت: ابتدا قرار بود  سهم تولید در هدفمندی یارانه ها 15 درصد قرار داده شود که دولت نیز با این نظر موافق بود اما با همه بررسی هایی که داشتیم صد در صد این سهم را افزایش دادیم و مقرر شد از کل درآمد دولت از اجرای این قانون سهم تولید 30 درصد باشد تا حمایت کافی از تولید در زمان اجرای این قانون به عمل آید..

 وی ادامه داد:با توجه به این که در بودجه سال 1390 در بخش یارانه ها 40 هزار میلیارد تومان هزینه برآورد شده بود  ناچار به کاهش سهم تولید به 20 درصد شدیم  اما با توزیع پول به حساب خانوارها تقاضا در جامعه رشد کرد و این روند ادامه پیدا کرد و اثر تورمی که امروز شاهد آن هستیم نیز متاثر از همین موضوع است.
مصباحی مقدم با تاکید بر این که باید نسبت به منافع و مصالح اجرای این قانون توجه بیش تری شود، افزود: گرانی های جامعه باید مورد نظارت جدی تر دولت قرار گیرد؛چرا که علاوه بر اثرات منفی اقتصادی،ریشه بحران های اجتماعی نیز خواهد شد./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet