عید سعید غدیرخم
1386/06/04 14:32:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

کاویانی: آمریکا بداند، بسیج و مردم همچنان پشتیبان نظام و نهادهای آن هستند

نماینده مردم نهاوند تاکید کرد: آمریکای مستکبر بداند که بسیج با همه نیروها و مردم همچنان پشتیبان نظام و نهادهای متعلق به آن ازجمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت دفاع از حریم اسلام و مسلمین بوده و هستند.

محمدتقی کاویانی، نماینده مردم نهاوند، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه 4 شهریور مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تروریست خواندن سپاه پاسداران توسط دولت آمریکا را شدیداً محکوم می‌‌نماییم و می‌دانیم که این اولین بار و آخرین بار نیست که آمریکای جهانخوار نسبت به تضعیف نهادهای دولتی و انقلابی و نظام اسلامی ما اقدام می‌نماید.

وی افزود: آمریکای مستکبر بداند که بسیج با همه نیروها و مردم همچنان پشتیبان نظام و نهادهای متعلق به آن ازجمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت دفاع از حریم اسلام و مسلمین بوده و هستند.

کاویانی گفت: در بند (6) تبصره (3) قانون بودجه سال 86 دولت موظف شده که سهمیه‌بندی بنزین را با اولویت استفاده از کارت هوشمند و قیمت مناسب بنزین غیرسهمیه‌بندی اعلام و اقدام نماید. سهمیه‌بندی بنزین اعلام شده اما به لحاظ عدم توزیع بنزین غیرسهمیه‌بندی مشکلات زیادی در حمل و نقل عمومی برای مردم ایجاد شده است. دولت مجری قانون است و می‌بایست مصوبات مجلس را اجراء نماید. وی ادامه داد: قانونگذار توزیع بنزین بصورت غیرسهمیه‌بندی را نیز پیش بینی و مشخص کرده است. کشاورزان جهت عرضه محصولات به بازار، کارگاهها و کارخانه‌ها جهت ادامه کار و تولیدات بیشتر، سفرهای زیارتی و سیاحتی بعنوان گردشگر در ایام تعطیلات تابستانی، افرادی که با خودروی خود امرار معاش می نمودند و به نوعی جهت حمل و نقل مردم و رفع مشکلات آنان مشغول به کار بودند و تعداد زیادی از اقشار مختلف مردم، در رابطه با عدم اقدام دولت و توجه آن به قانون جهت توزیع بنزین بصورت غیرسهمیه‌بندی با مشکلات زیادی روبرو شدند.

به گفته کاویانب عدم نظارت کامل دستگاههای ذی‌ربط باعث فروش بنزین بصورت آزاد با قیمت چندین برابر و کارنکردن تعدادی از تاکسی‌ها و ماشین‌هایی که جهت رفع مشکلات مردم از سهمیه مناسبی برخوردار هستند، گردیده است.

نماینده نهاوند اظهار داشت: عدم اقدام دولت در گازسوز کردن ماشینها و برنامه‌ریزی صحیح و سریع در این مورد و عدم احداث جایگاههای سوخت استفاده از گاز CNG که در تعداد زیادی از شهرستانها حتی مراکز استانها هنوز راه‌اندازی نشده، باعث نگرانی مردم گردیده، دولت نهم با هماهنگی مجلس خدمات زیادی ارائه داده است. اگر در رابطه با بحث بنزین و قانون عمل نشود و فکری اساسی و برنامه‌ریزی و اصولی نداشته باشند، زحمات مجلس و دولت نیز زیر سؤال خواهد رفت.

وی افزود: مبلغ خرید محصولات کشاورزی براساس قانون می‌بایستی هرساله با افزایش تورم و گرانی افزایش پیدا کند که در سالجاری قیمت گندم خریداری شده از کشاورزان نسبت به سال قبل تغییری نداشته است. آیا تورم به صفر رسیده که کشاورزان باید گندم تولید خود را به قیمت سال قبل بفروش برسانند؟

کاویانی اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌نماید که بیش از 90 درصد مطالبات فرهنگیان پرداخت شده، در صورتیکه عملاً اینطور نیست و در هر جلسه‌ای فرهنگیان محترم خواهان مطالبات خود هستند. لازم است وزارت آموزش و پرورش در این مورد اقدام جدی داشته باشد.

کاویانی از وزارت بهداشت و درمان بخاطر شروع پروژه‌های ساختمانهای سازمانی پزشکان، سیتی‌اسکن و خرید دستگاه و تجهیزات مورد نیاز برای بیمارستان آیت‌الله علی‌مرادیان نهاوند تشکر کرد و گفت: تقاضا دارم به بقیه مصوبات دولت در سفر استانی به همدان ازجمله توسعه بیمارستان فوق‌الذکر به (220) تخت، احداث بیمارستان (100) تختخوابی در بیمارستان شهید حیدری و احداث و راه‌اندازی دانشکده داروسازی نهاوند اقدام جدیتر بعمل آورند.

وی همچنین از وزارت راه و ترابری بخاطر دستور شروع چهارخطه کردن دوراهی بروجرد ـ نهاوند ـ دوراهی کنگاور و شروع یک قطعه از راه‌آهن غرب کشور در مسیر نهاوند و زیرسازی و آسفالت راههای روستایی جداً تشکر نمود.

کاویانی گفت: وزارت محترم نیرو، مردم بخصوص کشاورزان همچنان منتظر شروع کار اجرایی سد گرین نهاوند هستند. باتوجه به قول مساعد ریاست محترم جمهور و مصوبات هیأت دولت در سفر به استان همدان لازم است دستور فرمایید که کار مطالعاتی سریعتر به پایان برسد و عملیات اجرایی این پروژه مهم و سرنوشت‌ساز برای مردم شهرستان نهاوند شروع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet