هدر موبایل
1391/04/18 11:14:45
سرویس فرهنگی
عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس:

مهندسی فرهنگی محدود به دستگاه‌های فرهنگی نیست

سید علی طاهری با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس رأسا برای تدوین نقشه مهندسی کشور ورود نمی‌کند، تصریح کرد: مهندسی فرهنگی کشور محدود به دستگاه‌های فرهنگی نیست.
مهندسی فرهنگی محدود به دستگاه‌های فرهنگی نیست سید علی طاهری با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس رأسا برای تدوین نقشه مهندسی کشور ورود نمی‌کند، تصریح کرد: مهندسی فرهنگی کشور محدود به دستگاه‌های فرهنگی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/6631.jpg مهندسی,فرهنگی,محدود,به,دستگاه‌های,فرهنگی,نیست Icana

سید علی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره نقش کمیسیون فرهنگی مجلس در تدوین نقشه مهندسی کشور گفت: امسال کارگروه ویژه‌ای در کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل شد که تعامل بیشتر با شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از اهداف آن است تا سیاست‌گذاری آنها در مسائل فرهنگی را به صورت قانون در بیاورد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی درباره نقشه مهندسی فرهنگی کشور توضیح داد: مهندسی فرهنگی تنها به دستگاه‌های فرهنگی محدود نمی‌شود؛ بلکه باید تمام دستگاه‌ها نقش خود را به گونه‌ای انجام دهند که ساز و کار نهایی‌اش، رشد مسائل فرهنگی کشور و تنظیم فعالیت فرهنگی همه قوا باشد.

عضو فراکسیون غدیر مجلس ادامه داد: در شورای عالی، متناسب با اجزای تبیین شده در نقشه مهندسی فرهنگی و دستگاه‌های کشور بحث می‌شود و کمیسیون فرهنگی نیز به تدریج بندهای آن را برای قانونی شدن عملیاتی می‌کند.

وی تاکید کرد: شورای عالی وظیفه نظارت و سیاستگذاری دارد و لذا نتیجه اقدامات آنها برای کمیسیون قابل استفاده خواهد بود و نهایتا اگر ما نظرات اصلاحی داشته باشیم، در جلسات تعاملی بین این دو، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون فرهنگی قوه قانونگذاری رأسا برای تدوین نقشه مهندسی کشور ورودمی‌کند، بیان کرد: تا به حال اعضا در زمینه مهندسی فرهنگی نظراتی داشته‌اند و برخی از آنها را نیز در تعامل با دستگاه‌ها مطرح کرده‌اند؛ اما به صورت قانون مدون نبوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم اضافه کرد: سیاست‌هایی که در شورای عالی تدوین می‌شود، به کمیسیون فرهنگی مجلس می‌آید و بنابراین، اکنون که بحث مهندسی فرهنگی کشور در شورای عالی به مرحله پایانی رسیده، زمینه قانونگذاری نیز فراهم خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه پیش از این ارتباط کمیسیون متبوعه خود و شورای عالی انقلاب فرهنگی مستمر نبوده، توضیح داد: اگرچه برخی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با شورای عالی انقلاب فرهنگی ارتباط دارند، اما  نتیجه آن، تدوین قانونی در حوزه فرهنگ نبوده است و لذا کارگروه ویژه در کمیسیون فرهنگی مجلس، بدین منظور تشکیل شده که با ایجاد این حلقه واسطه، نگرانی موجود را مرتفع کند.

فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۱ آغاز دوره‌ای محسوب می‌شود که وظیفه و مأموریت خطیر و صریح "مهندسی فرهنگ" و "مهندسی فرهنگی کشور" بر عهده این شورا قرار گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet