هدر اصلی
1391/04/19 11:01:00
سرویس اجتماعی
رستمیان با تأکید بر اجرایی نشدن طرح سطح‌بندی خدمات حوزه سلامت؛

دستگاه‌اجرایی به اجرای محورهای سلامت برنامه پنجم توسعه تن بدهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با بیان اجرایی نشدن بخشی زیادی از محورهای برنامه پنجم توسعه در حوزه سلامت گفت: طرح سطح‌بندی خدمات حوزه سلامت از محورهای فراموش شده این برنامه به‌شمار می‌آید.
دستگاه‌اجرایی به اجرای محورهای سلامت برنامه پنجم توسعه تن بدهد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با بیان اجرایی نشدن بخشی زیادی از محورهای برنامه پنجم توسعه در حوزه سلامت گفت: طرح سطح‌بندی خدمات حوزه سلامت از محورهای فراموش شده این برنامه به‌شمار می‌آید. https://cdn.icana.ir/d/019/21824.jpg دستگاه‌اجرایی,به,اجرای,محورهای,سلامت,برنامه,پنجم,توسعه,تن,بدهد Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به اجرایی نشدن بخش های زیادی از محورهای برنامه پنجم توسعه در حوزه سلامت تصریح کرد: به‌طور حتم کمیسیون بهداشت و درمان تمام اقدامات دولت به‌ویژه وزارت بهداشت٬ درمان وآموزش‌پزشکی را در اجرای محورهای برنامه پنجم رصد می‌کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید به برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت برنامه پنجم توسعه حوزه سلامت٬ افزود: برنامه تعرفه گذاری خدمات پزشکی و طرح سطح‌بندی خدمات حوزه سلامت جزء برنامه‌های کوتاه مدت و هیأت امنایی کردن بیمارستان‌ها٬ پزشک خانواده و تمام وقت کردن فعالیت پزشکان جزء برنامه‌های بلند مدت برنامه پنجم به‌شمار می‌آید.

رستمیان با انتقاد از اجرایی نکردن طرح سطح‌بندی خدمات حوزه سلامت٬ اعلام کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه هر سال باید طرح سطح‌بندی از سوی وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی انجام شود؛ اما متأسفانه تاکنون این موضوع محقق نشده است.

وی درباره طرح سطح‌بندی خدمات حوزه سلامت٬ توضیح داد: با تاکید براین طرح٬ تمام کشور از یک سطح خدمات بهداشت و درمان ‌تامین و پوشش داده می شوند و با توجه به نیاز مردم و افزایش پیشرفت کشور در تولید تجهیزات و میزان نیروی انسانی در بیمارستان‌ها باید به روز‌رسانی صورت پذیرد.

این نماینده مجلس نهم٬ با مد نظر قرار دادن کمبود پرسنل خدماتی به‌ویژه نیروی پرستار در بیمارستان‌ها٬ یاد‌آور شد: استاندارد اعلام شده برای میزن پرستار به ازای هر 65 تخت حدود 2/2 پرستار و بالای این میزان تخت حدود 7/1 نیرو است؛ اما به‌طور حتم این استانداردها کارسناسی نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ بر لزوم اجرای محورهای برنامه پنجم توسعه در زمان مقرر تأکید کرد و گفت: اجرای کامل و بدون نقص این برنامه‌ها به طور حتم٬ توسعه و شکوفایی حوزه سلامت کشور را به‌دنبال دارد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet