هدر موبایل
1391/04/21 10:44:00
سرویس استان ها
انتقاد نمایندگان مجلس از استفاده نکردن از تمامی ظرفیت صادرات تولید داخلی:

صادرات کالاهای غیر نفتی قربانی بسته‌بندی نامناسب

مهمترین بخش تجارت خارجی صدور کالاها و خدمات به بازارهای هدف می باشد که باعث بهره وری کامل عوامل تولید شده و موجبات افزایش تولید را فراهم می سازد، مضافاً اینکه صادرات منجر به کارایی درتخصیص منابع،پیشرفت و استفاده از تکنولوژیهای نوین ، گسترش و توسعه بازار ، افزایش تخصیص نیروی کار ، دانش و تجربه لازم برای توسعه اقتصادی را فراهم می آوردفزایش هزینه های تولید وبالا بودن تورم و پائین بودن بهره وری که توان رقابت کالاهای صادراتی را کاهش داده است.
صادرات کالاهای غیر نفتی قربانی بسته‌بندی نامناسب مهمترین بخش تجارت خارجی صدور کالاها و خدمات به بازارهای هدف می باشد که باعث بهره وری کامل عوامل تولید شده و موجبات افزایش تولید را فراهم می سازد، مضافاً اینکه صادرات منجر به کارایی درتخصیص منابع،پیشرفت و استفاده از تکنولوژیهای نوین ، گسترش و توسعه بازار ، افزایش تخصیص نیروی کار ، دانش و تجربه لازم برای توسعه اقتصادی را فراهم می آوردفزایش هزینه های تولید وبالا بودن تورم و پائین بودن بهره وری که توان رقابت کالاهای صادراتی را کاهش داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/16219.jpg صادرات,کالاهای,غیر,نفتی,قربانی,بسته‌بندی,نامناسب Icana

به گزارش خبرنگارحوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، درواقع بسته‌بندی مناسب به عنوان نمایشگاهی برای معرفی کالا به خریدار محسوب می‌شود و در انجام این کار اگر هرچه بیشتر مشخصات کالای مورد نظر برای مصرف‌کننده‌ تشریح و از نظر ظاهری نیز جنبه‌های فنی و مشتری پسند رعایت شود، می‌تواند تبلیغی برای کالای مورد نظر باشد، همچنین پس از نشان‌سازی‌، به‌عنوان عاملی در جلب اعتماد مشتری به کیفیت و قیمت کالا محسوب شود.

 

توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی در گرو بسته بندی مناسب

عضو کمیسیون اقتصادی درمجلس بیان کرد: توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان در گرو بسته‌بندی مناسب است، زیرا بسته‌بندی مناسب و شکیل در دنیا به یک علم تبدیل شده است و همه تاجران تلاش می‌کنند با بسته‌بندی مناسب از دیگر رقیبان فاصله بگیرند.

حسن خسته بند ، تصریح کرد: بسته بندی مناسبی برای  کالاهای غیر نفتی درنظرگرفته نمی شود واین امرموجب می شود که شهرت جهانی  کالاهای غیر نفتی کشورمان  در بازار جهانی کاهش یابد.
 
  نماینده  مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی  گفت: اولین  ارتباط دیداری مشتری با  کالاها ی غیر نفتی از طریق بسته ‌بندی است زیرا بسته ‌بندی نامناسب بر روحیه جامعه مصرف کننده تأثیرنا مطلوبی برجای می‌ گذارد.

  خسته بند ادامه داد: به دلیل اینکه کالاهای کشاورزی تامین‌کننده معیشت آحاد مردم هستند، از اهمیت زیادی برخوردارهستند و برنامه‌ریزی برای این حوزه باید با دقت زیاد و کارشناسی دقیق صورت گیرد.

  نماینده مردم بندر انزلی تصریح کرد: باید با اختصاص بسته بندی وآرم مناسب و معرفی آن به بازار مصرف از ورود سایر محصولات تقلبی به نام  کشورمان جلو گیری کنیم.

   وی افزود: در پروسه تولید  کالاهای غیر نفتی  عوامل زیادی دخیل هستند که صادرات، بسته بندی، انبارداری، نحوه نگهداری، حمل و نقل، مدیریت و آموزش نیروی متخصص، رعایت استاندارد، بهداشت تولید، بازاریابی، سلامت غذایی،  اشتغالزایی از مهمترین آنها به شمار می آیند، ولی تمامی این عوامل در صورتی اثر بخش هستند که محصول دارای بسته بندی مناسبی باشد.

   خسته بند تاکید کرد: تا زمانی که  بسته بندی کالا در کشور مدیریت نشود، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که کالاهای غیر نفتی در آمد مناسبی داشته باشند.

نمایند مردم انزلی بیان کرد :با جلوگیری از ورود کالاهای تقلبی به جای کالاهای ایرانی از حیثیت و آبروی بخش تولید داخلی کشوردر بازار جهانی حمایت می‌کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار امیدواری کرد : بسته‌بندی زیرمجموعه و تابعی از دانش و هنر بسیار گسترده‌تری به نام بازاریابی است، زیرا یکی از ابزارهای بسیار کارآمد در بازار جهانی و رقابت بسته‌بندی شکیل و مناسب است وبه همین علت با بسته بندی های مناسب کالاهای غیر نفتی می توانیم صادرات  این کالاها را در بازارجهانی گسترش دهیم.

 

محصولات کشاورزی درگز تشنه صادرات کارآمد

نماینده مردم در گز درمجلس ،گفت: اولین ارتباط دیداری مشتری با کالاها ی غیر نفتی از طریق بسته ‌بندی است و این در حالی است که حمل و نقل مناسب نیز در نگهداری محصول سیب بسیار نقش مهمی را ایفا می کند.

حسین محمد زاده ، افزود : باید بسته بندی مناسبی برای کالاهای غیر نفتی درنظرگرفته شود واین امرموجب می‌شود که شهرت جهانی کالاهای غیر نفتی کشورمان در بازار جهانی افزایش یابد.

نماینده مردم در گز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : باید با اختصاص بسته بندی وآرم مناسب و معرفی آن به بازار مصرف ودر عین حال با ترمیم زیرساخت های جادهای محصولات کشاورزی با سرعت به دست مصرف کنندگان برسانیم تا از خرابی  محصول جلوگیری شود.

وی از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی در هر منطقه را وجود شبکه حمل و نقل و جاده‌های ایمن و مناسب برای دسترسی و ارتباط با سایر مراکز مهم کشور دانست و افزود :در پروسه تولید کالاهای غیر نفتی عوامل زیادی دخیل هستند که صادرات، بسته بندی، انبارداری، نحوه نگهداری، حمل و نقل، مدیریت و آموزش نیروی متخصص، رعایت استاندارد، بهداشت تولید، بازاریابی، سلامت غذایی، اشتغالزایی از مهمترین آنها به شمار می آیند.

 

کیفیت کالا تنها معیار صادرات نیست

نماینده مردم قزوین ، آبیک و البرز در مجلس گفت: باید کشمش بسته‌بندی مطلوب و جذابی داشته باشد تا سالم و باکیفیت به مقصد برسد که در غیر این صورت تلاش‌های کشاورزان بطور کامل به ثمر نمی‌نشیند.

سید مرتضی حسینی ، تصریح کرد: بهترین راهکار برای توسعه اشتغال و افزایش درآمدهای کشاورزی و صنعتی در مناطق روستایی وشهری، ایجاد تکنولوژی مدرن در امر تولیدداخلی است.

نماینده مردم قزوین ،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد: تا زمانی که بسته بندی کالا در کشور مدیریت نشود، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که محصول  کشمش  و گندم  این حوزه انتخابیه نبض بازار جهانی را بدست بگیرد.

وی ادامه داد: اولین ارتباط مشتری با کالاهای غیر نفتی از طریق بسته ‌بندی است زیرا بسته ‌بندی نامناسب تأثیرنا مطلوبی برانتخاب مصرف کننده می گذارد.

حسینی با بیان این که استان قزوین یکی ازمراکز کارآمد  کشت و تولید محصول گندم وکشمش درسطح کشور است، افزود: بدیهی است که الزام‌های یک بسته‌بندی خوب و استاندارد، ایجاب می‌کند که کالا و محصول مورد نظر تقلبی نباشد؛ همچنین یک بسته‌بندی شکیل و کارآمد می‌تواند نبض بازار جهانی را در دست بگیرد.

 
نماینده مردم  قزوین ادامه داد: این منطقه به‌دلیل وضعیت خاص جغرافیایی برای تولید محصولاتی همچون  کشمش وگندم  بسیار مناسب است وبه همین علت دولت باید اقدامات کارآمدی را برای توسعه این محصول انجام دهد.

عضو کمیسیون  فرهنگی مجلس یاد آورشد : برای نیل به اهداف اقتصادی کشور ،باید مزیت ها و پتانسیل‌های کشاورزی ، صنعتی و اقتصادی بومی را فعال کرد، زیرا این امر موجب می شود نرخ بیکاری در کشور بنحو کارآمدی کاهش یاید.

پایان پیام


اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet