هدر موبایل
1391/04/18 12:16:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات:

اعتبار درخواستی دولت تورم افسار گسیخته ای را به وجود می آورد

دولت درخواست ۱۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای فاز دوم هدفمندی را داشت تا سال ۹۱ اجرای قانون هدفمندی را به اتمام برساند اما مجلس با این میزان از اعتبار مخالفت کرد چرا که اعتقاد داشت که اجرای دو ساله این قانون فشار زیادی را به مردم می آورد.
اعتبار درخواستی دولت تورم افسار گسیخته ای را به وجود می آورد دولت درخواست 130 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای فاز دوم هدفمندی را داشت تا سال 91 اجرای قانون هدفمندی را به اتمام برساند اما مجلس با این میزان از اعتبار مخالفت کرد چرا که اعتقاد داشت که اجرای دو ساله این قانون فشار زیادی را به مردم می آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/13503.jpg اعتبار,درخواستی,دولت,تورم,افسار,گسیخته,ای,را,به,وجود,می,آورد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سید ناصر موسوی لارگانی به مجلس نیوز گفت:به نظر می رسد،چون اعتبار مورد نظر دولت در بودجه سنواتی برای اجرای فاز دوم با موافقت مجلس رو به رو نشد، دولت از اجرای فاز دوم طفره می رود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که تاخیر در اجرای فاز دوم هدفمندی باعث تجمع میزان افزایش قیمت در پایان سال می شود، افزود: با وجود این که دولت فاز اول را با شیب تند اجرا کرده است اما تاخیر در اجرای فاز دوم نیز جایز نیست.

وی ادامه داد:گرانی های اخیر مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است و به همین دلیل برنامه ریزی برای اجرای فاز دوم باید با دقت نظر بیش تری صورت گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت تاکید کرد: اعتباری که دولت برای اجرای فاز دوم در سال 91 در خواست کرده بود تورم افسار گسیحته ای را به وجود می اورد که مردم را بیش از پیش در فشار قرار می داد.

وی افزود: در یک محاسبه ساده و سر انگشتی با تصویب 130 هزار میلیارد تومان اعتبار برای فاز دوم قیمت قبوض برق 5 برابر می شد که مردم در این صورت بحران های اجتماعی و روانی به وجود می آمد و مردم زیر بار پرداخت چنین قبوضی نمی رفتند.
موسوی لارگانی با اشاره به مشکلات جدی اقتصادی مردم در شرایط حاضر گفت:بیشتر مراجعات مردمی به دفاتر نمایندگان در شهرستان ها و مرکز استان ها شکایت از وضعیت معیشتی و ناتوانی از پرداخت قبوض است./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet