هدر اصلی
1391/04/18 17:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس:

مدت‌هاست که بخش تولید دچار چالش شده است

ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم گفت:در حال حاضر بخش تولید در کشور و پس از اجرای ناقص فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها با مشکلات زیادی رو به رو است.
مدت‌هاست که بخش تولید دچار چالش شده است ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم گفت:در حال حاضر بخش تولید در کشور و پس از اجرای ناقص فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها با مشکلات زیادی رو به رو است. https://cdn.icana.ir/d/019/20458.jpg مدت‌هاست,که,بخش,تولید,دچار,چالش,شده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم نکو به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی)،گفت:مدت‌هاست بخش تولید در کشور ما دچار چالش شده و همین موضوع زمینه کندی و حتی توقف چرخه تولید در کشور در بعضی از بخش‌ها را فراهم کرده است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تولید مولفه اصلی صنعت و اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهد و شاخص‌های مهم آن ایجاد اشتغال، افزایش صادرات و رونق اقتصادی است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی (رهروان ولایت) ، تصریح کرد: در بررسی مسائلی که تولید را دچار رکود کرده می‌توان چند عامل اساسی را برشمرد: اول از همه آن‌که در جریان هدفمندی یارانه‌ها سهم بخش تولید پرداخت نشده است.
نکو ادامه داد: دومین عامل افزایش هزینه‌های تولید از جمله افزایش قیمت مواد خام، حامل‌های انرژی و دستمزد در کشور است. مشکل دیگر بخش تولید نبود نقدینگی لازم در دست تولیدکنندگان و صاحبان صنایع به‌دلیل بدهی‌های بانکی با سود زیاد و جریمه‌های بالا به‌دلیل دیرکرد در پرداخت‌هاست که توان مالی و اعتباری تولیدکنندگان را گرفته است به‌نحوی که دیگر نمی‌توانند واحدهای صنعتی خود را از رکود درآورده و حرکت دوباره‌ای به آن بدهند و با بازسازی مجدد این واحدها آنها را به سمت درآمدزایی سوق دهند.
این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: یکی از راهکارها برای حمایت از بخش تولید جذب سرمایه‌های سرگردان جامعه از بخش دلالی به بخش تولید است که برای رسیدن به این هدف لازم است سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها را به‌نحوی افزایش دهیم که مردم برای سرمایه‌گذاری در بانک‌ها تشویق شوند و این سرمایه‌های موجود در بانک‌ها به سمت تولید حرکت کند./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet