هدر موبایل
1391/04/18 16:24:25
سرویس اقتصادی
فولادگر:

حضورقدرتمندانه بخش خصوصی فضای کسب و کار را بهبود می بخشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه کلیات اصل ۴۴قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری به دستگاه ها ابلاغ شده و آن ها نیز موظف به اجرای کامل آن هستند، گفت:اجرای کامل اصل ۴۴قانون اساسی، گره گشای مشکلات صنعت کشور است.
حضورقدرتمندانه بخش خصوصی فضای کسب و کار را بهبود می بخشد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه کلیات اصل ۴۴قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری به دستگاه ها ابلاغ شده و آن ها نیز موظف به اجرای کامل آن هستند، گفت:اجرای کامل اصل ۴۴قانون اساسی، گره گشای مشکلات صنعت کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/17160.jpg حضورقدرتمندانه,بخش,خصوصی,فضای,کسب,و,کار,را,بهبود,می,بخشد Icana

حمید رضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: در سال های گذشته واگذاری ها بدون توجه به مساعد کردن فضای کسب و کار صورت گرفته و باعث شده تا شرکت های دولتی پس از واگذاری توسط شبه دولتی ها خریداری شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه سیاست های کلی اصل ۴۴قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری به دستگاه های اجرایی و قانون گذاری ابلاغ شده، اما تا کنون فعالیت هایی که در این زمینه صورت گرفته کافی نیست و بیشتر باید در حوزه واگذاری امور به بخش خصوصی تلاش شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل نا مساعد بودن فضای کسب و کار و موانع موجود در سرمایه گذاری، بخش خصوصی نتوانسته به جایگاه واقعی خود بر اساس اصل ۴۴قانون اساسی برسد، اظهارداشت: تمامی مشکلات موجود بر سر راه واگذاری بخش های دولتی به بخش خصوصی، نشأت گرفته از نا مساعد بودن فضای کسب و کار است که این فضا باید بر اساس حضور قدرتمندانه بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها فراهم شود.

فولادگربا انتقاد از عملکرد ضعیف دولت در زمینه واگذاری امور به بخش خصوصی و نیز تحقق اهداف سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، گفت: اولین گام در راستای اجرای صحیح سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، بهبود فضای کسب و کار در تمامی بخش ها است.

 وی تصریح کرد: در واگذاری امور به بخش خصوصی توانمندی های این بخش باید سنجیده شود و فقط به صرف خصوصی سازی نسبت به این کار اقدام نشود، زیرا سنجش توانمندی های بخش خصوصی نیز یکی از ارکان خصوصی سازی است که باید رعایت شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با اشاره به اینکه توسعه بخش خصوصی در راستای اهداف کلیات اصل ۴۴قانون اساسی باید انجام شود، یادآور شد: در حال حاضر فعالیت‌هایی در زمینه واگذاری امور به بخش خصوصی در راستای اصل ۴۴قانون اساسی انجام شده، اما کافی نیست و بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet