هدر موبایل
1391/04/18 13:51:13
سرویس سیاسی
شفیعی مطرح کرد:

ایران مبتکر بهترین شیوه‌های مقابله با تهدید‌های دریایی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه ایران در مبارزه با تهدیدات ناامن کننده در پهنه دریا الگو است، گفت: ایران مبتکر بهترین شیوه‌های مقابله با دزدان و تهدیدات دریایی است.
ایران مبتکر بهترین شیوه‌های مقابله با تهدید‌های دریایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه ایران در مبارزه با تهدیدات ناامن کننده در پهنه دریا الگو است، گفت: ایران مبتکر بهترین شیوه‌های مقابله با دزدان و تهدیدات دریایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/3306.jpg ایران,مبتکر,بهترین,شیوه‌های,مقابله,با,تهدید‌های,دریایی Icana

نوذر شفیعی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره درگیری شدید ناو ارتش جمهوری اسلامی ایران با دزدان دریایی، گفت: قدرت ایران در پهنه دریا رو به افزایش است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تهدیدهای نوین یکی از مباحث مهم امنیتی است، افزود: دزدی دریایی یکی از این شاخص‌های مهم تهدیدهای نوین است که ایران مبتکر مقابله با این تهدید است.

وی، با بیان اینکه موفقیت در مقابله با دزدی دریایی درگذشته اهمیت چندانی نداشت، توضیح داد: در حال حاضر از آنجایی که مقابله با تهدیدهای نوین نیازمند عزم و اراده همگانی و هم‌چنین توانمندی نیروی‌های دریایی یک کشور است، اهمیت زیادی پیدا کرده است.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم، ادامه داد: گستره قلمرو ناوگان جمهوری اسلامی ایران در پهنه دریاها این امکان را فراهم می‌کند که مقابله با دزدی دریایی امکان‌پذیر شود.

شفیعی، با بیان اینکه در گذشته  قدرت‌های بزرگ در دریاها مستقر بودند و انحصار عمل در دریاها در دست این قدرت‌ها بود، گفت: ایران در مبارزه با تهدیدهای دریایی الگو است و امروز مبتکر بهترین شیوه‌های مقابله با دزدان  و تهدیدات دریایی است.

وی، ادامه داد: ناوگان جمهوری اسلامی ایران این امکان را پیدا کرده است تا در یک مبارزه مشروع و قابل قبول به مبارزه با تهدیدهای ناامن کننده بپردازد، تصریح کرد: با هر بار مبارزه با دزدان دریایی اقتدار نیروی دریایی ارتش در صحنه دریاها گسترش پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، درباره تهاجم دوازده فروند قایق دزدان دریایی به کشتی تجاری سنگاپوری در تنگه باب المندب و درخواست کمک این کشتی از ناوگروه بیستم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: کشورهای دنیا ایران را ناجی خود در پهنه دریا می دانند.

بیستمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش، یک فروند کشتی تجاری سنگاپوری را در دریای سرخ از چنگ دزدان دریایی نجات داد. نیروی دریایی ارتش در سال‌های اخیر با حضور مقتدرانه در آب‌های آزاد و خلیج عدن برای جلوگیری از وارد آمدن لطمه به اقتصاد کشور، توانسته است با اعزام بیست ناوگروه خود ضمن اسکورت بیش از 1500 کشتی نفتکش و تجاری، بیش از 130 مورد حملات دزدان دریایی را با درگیری مسلحانه و مستقیم با موفقیت پشت سر گذارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet