پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/04/18 18:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

برخورد پلیس آلمان با عضو سرکنسولگری ایران،توطئه ای برای فریب افکار عمومی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برخورد پلیس آلمان با عضو سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت، توطئه ای برای فریب افکار عمومی جهان است.
برخورد پلیس آلمان با عضو سرکنسولگری ایران،توطئه ای برای فریب افکار عمومی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برخورد پلیس آلمان با عضو سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت، توطئه ای برای فریب افکار عمومی جهان است. https://cdn.icana.ir/d/019/2258.jpg برخورد,پلیس,آلمان,با,عضو,سرکنسولگری,ایران،توطئه,ای,برای,فریب,افکار,عمومی,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ اسماعیل کوثری برخورد پلیس آلمان با یکی از اعضای سرکنسولگری ایران در فرانکفورت را محکوم کرد.

وی به ایرنا گفت:استکبار جهانی که در طول این سال ها نتوانسته از طریق نظامی و دیپلماسی به جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد کند این بار می خواهد حیثیت این کشور را خدشه دار کند.
وی با بیان این که این ماجرا، سناریویی از پیش تعیین شده از سوی دشمنان بویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی است، اظهار داشت: امروز دشمنان درصدد هستند خوراک رسانه ای علیه جمهوری اسلامی ایران در دنیا فراهم کنند تا دیگران را نسبت به این کشور بدبین کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعضای سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران نیز باید دقت لازم را داشته باشند تا فریب توطئه های دشمنان را نخورند زیرا دشمنان به دنبال صحنه سازی علیه مقامات سیاسی ما هستند.
وی اظهار امیدواری کرد که وزارت امور خارجه نسبت به این موضوع پیگیری های لازم را انجام دهد.
بر اساس یک سناریوی از پیش تعیین شده در روز دوشنبه گذشته،یکی از اعضای سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت،هنگام عزیمت از محل کار خود به منزل به بهانه ای واهی مورد حمله یک زن آفریقایی تبار قرار گرفت.
پلیس آلمان نیز به جای برخورد با فرد مهاجم، رفتار خشن، ناشایست و خارج از عرف دیپلماتیک با عضو سرکنسولگری ایران داشت.
'حسن قشقاوی' معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه در واکنش به این حادثه، برخورد پلیس آلمان با عضو سرکنسولگری ایران را 'ناشایست' دانست و گفت: در پی بروز این حادثه، سفیر آلمان در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران نسبت به برخورد ناشایست پلیس آلمان با وی اعلام و خواسته شد که دولت آلمان هر چه سریع تر ضمن بررسی موضوع، توضیحات لازم را ارایه کند.
قشقاوی تصریح کرد: باتوجه به لطمات وارده به عضو سرکنسولگری ایران در فرانکفورت در اثر برخورد ناشایست پلیس آلمان، احقاق حقوق نامبرده، همچنان در دستور کار وزارت امور خارجه قرار دارد و با قوت دنبال می شود./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet