هدر موبایل
1391/04/18 16:49:15
سرویس سیاسی
آصفری مطرح کرد:

ایران برای برقراری امنیت در افغانستان آماده همکاری است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر آمادگی ایران برای آموزش نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان جهت حفاظت از مرزها و حل بحران امنیت داخلی این کشور، گفت: نقش ایران و همسایگان کابل در تامین ثبات منطقه ای حائز اهمیت است.
ایران برای برقراری امنیت در افغانستان آماده همکاری است عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر آمادگی ایران برای آموزش نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان جهت حفاظت از مرزها و حل بحران امنیت داخلی این کشور، گفت: نقش ایران و همسایگان کابل در تامین ثبات منطقه ای حائز اهمیت است. https://cdn.icana.ir/d/019/17559.jpg ایران,برای,برقراری,امنیت,در,افغانستان,آماده,همکاری,است Icana

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، تصریح کرد: حضور آمریکایی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در افغانستان که با هدف تنگ کردن حلقه محاصره جمهوری اسلامی ایران در مرز‌‌‌های شرقی صورت گرفته، این کشور را به پایگاه بزرگ تروریسم تبدیل کرده و گروهک‌های تروریستی ریگی و القاعده، دستاورد تهاجم نظامی غرب به همسایه شرقی ایران است.

 نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره حسن نیت خود را نسبت به دولت و مردم افغانستان نشان داده، یادآور شد: بحث مهاجران افغانی در ایران و برخورداری آنان از امکانات بهداشتی – آموزشی و بازار کار، موید این نکته است که ایران بزرگ ترین کشور مهاجر پذیر منطقه است.

آصفری با تاکید بر اینکه حضور بیگانگان در افغانستان در راستای نجات مردم مسلمان این کشور نیست، موقعیت استراتژیک همسایه شرقی ایران را بهانه ورود بیگانگان به این سرزمین دانست و خروج نیروهای غربی را تنها شرط برقراری امنیت و ثبات داخلی افغانستان خواند.

وی گفت: تا زمانی که حفظ امنیت این کشور به مردم و دولت واگذار نشود، حضور بیگانگان به تشدید ناامنی و بحران داخلی می‌انجامد و اسباب نارضایتی مردم منطقه را فراهم می آورد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اهمیت نقش همسایگان و خصوصا جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت منطقه ای، عقد تفاهم‌نامه امنیتی- نظامی چند جانبه میان ایران و افغانستان و پاکستان در بازگرداندن ثبات به منطقه را امری ضروری دانست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet