هدر اصلی
1391/04/18 16:40:09
سرویس سیاسی
آذین:

راه بدعت گذاری در دولت بسته شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با بیان اینکه تشکیل هیات نظارت بر قانون اساسی راه گریزی برای قانونگریزی‌های دولت و موازی کاری با شورای نگهبان است، گفت:رئیس جمهور به این موازی‌کاری پایان دهد.
راه بدعت گذاری در دولت بسته شود عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با بیان اینکه تشکیل هیات نظارت بر قانون اساسی راه گریزی برای قانونگریزی‌های دولت و موازی کاری با شورای نگهبان است، گفت:رئیس جمهور به این موازی‌کاری پایان دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/19218.jpg راه,بدعت,گذاری,در,دولت,بسته,شود Icana

حسین آذین در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ادامه کار هیات نظارت بر قانون اساسی بعد از اعلام نظر رسمی شورای نگهبان درباره غیرقانونی بودن این هیات را نادرست خواند و گفت: رئیس جمهوری به این بدعت گذاری پایان دهد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تعریف قانونی برای ایجاد چنین جایگاهی از سوی رئیس جمهوری وجود ندارد، افزود: نظارت دولت بر اجرای قانون اساسی، موازی کاری با شورای نگهبان قانون اساسی است.

رئیس جمهور به موازی کاری پایان دهد

وی، خواستار پایان دادن به موازی کاری‌ها از سوی رئیس جمهوری شد و تصریح کرد: مشخص نیست که چرا و با چه هدفی رئیس جمهوری بر انجام این کار غیر قانونی اصرار دارد.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم، ادامه داد: به نظر می‌رسد این تشکیلات برای سست کردن وظایف برخی نهادها است؛ هیات نظارت برقانون اساسی راه گریزی برای قانونگریزی‌های دولت است.

راه بدعت گذاری در دولت بسته شود

آذین، با بیان اینکه این هیات با نظر شخصی رئیس جمهوری تشکیل شد و یک نوع بدعت گذاری است، توضیح داد: راه این تفکر باید در دولت بسته شود.

نماینده مردم رفسنجان با بیان اینکه دشمنان خارج از کشور از مسائل داخلی ما سوء استفاده می‌کنند، گفت: نباید مباحث مطرح شده بین دولت و مجلس را بزرگ کرد اما درعین حال دستگاه اجرایی هم باید با درک شرایط کشور از حاشیه آفرینی دوری کند.

وی، با تاکید بر اینکه قوا باید با همدلی برنامه‌های توسعه‌ای کشور را پیش ببرند، گفت: کار رئیس جمهوری درباره تشکیل هیأت نظارت بر اجرای قانون اساسی قانونی نیست.

آذین اولویت کشور را سازندگی، توسعه و پیشرفت دانست و توضیح داد: اگر مانعی در مسیر توسعه وجود دارد باید با گفت‌و گو حل شود و با یک اجماعی به نتیجه برسد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، با بیان اینکه با قانونگریزی سنگ روی سنگ بند نمی شود، گفت: پسندیده نیست که رئیس جمهور با ایجاد جایگاهی غیر قانونی، با موازی کاری با نهادهای مسئول،  مشکلات کشور را افزایش دهد.

شورای نگهبان روز گذشته نظر رسمی خود را درباره فعالیت هیات‌نظارت بر اجرای قانون‌اساسی اعلام کرد و ادامه کار آن را غیرقانونی خواند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet