هدر موبایل
1391/04/19 11:17:12
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی :بانکها بر اساس نرخ سود توافقی عمل نمی کنند

سود 75 درصدی از عملیات بانکی یعنی مکیدن خون مردم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص عملکرد سیستم بانکی و اسلامی بودن بانکها گفت: متاسفانه سال قبل بسیاری از بانکها علی رغم وضعیت بد اقتصادی مردم درمجموع ۷۵ درصد سود بردند که این به معنای مکیدن خون مردم است.
سود 75 درصدی از عملیات بانکی یعنی مکیدن خون مردم عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص عملکرد سیستم بانکی و اسلامی بودن بانکها گفت: متاسفانه سال قبل بسیاری از بانکها علی رغم وضعیت بد اقتصادی مردم درمجموع 75 درصد سود بردند که این به معنای مکیدن خون مردم است. https://cdn.icana.ir/d/019/14200.jpg سود,75,درصدی,از,عملیات,بانکی,یعنی,مکیدن,خون,مردم Icana

سید ناصر موسوی لارگانی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،  اظهار داشت: کسی که یک میلیارد تومان وام می گیرد و باید یک میلیارد و500 میلیون تومان به عنوان جریمه دیرکرد برگرداند دیگر نمی تواند کمر راست کند ونابود می شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی  افزود:متاسفانه بانکها بر اساس نرخ توافقی عمل نمی کنند و بیشتر از نرخ سود اعلام شده سود می گیرندوعده ای را از هستی ساقط می کنند.

وی درخصوص ربوی بودن عملیات بانکی گفت:اگر بانک ومشتری طبق قرارداد عمل کنند ربوی نیست به طورمثال کشاورزی که می خواهد با تسهیلات بانکی سیب زمینی بکارد به قراردادش عمل نکند و پولش را درمحل دیگری سرمایه گذاری کند خالی از اشکال نیست.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تا جایی که اطلاع دارم و از مراجع عظام استفتاء کردم می‌گویند اگر عملیات بانکی طبق قرارداد عمل شود ایراد ندارد.

موسوی لارگانی درخصوص ساماندهی موسسات مالی و اعتباری و موسسات قرض الحسنه اظهارداشت: باید جلوی تاسیس بسیاری از این موسسات را گرفت چرا که متاسفانه بسیاری از این موسسات سرمایه اولیه ای که به بانک مرکزی ارایه می کنند از بانکهای دیگر قرض می گیرند.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس درخصوص بدهی بانکها به بانک مرکزی تصریح کرد: مطالبات معوق بانکها یکی از دلایل افزایش بدهی بانکها به بانک مرکزی است و تا وقتی که مطالبات معوق پرداخت نشود بانکها نمی توانند بدهی شان به بانک مرکزی را پرداخت کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس سوء مدیریت دربانکها را دلیل افزایش مطالبات معوق بانکها دانست و گفت: سه قفله شدن بانکها و این که واحدهای تولیدی نتوانستند سرمایه درگردش خود را تامین کنند ومشکلات اقتصادی بنگاههای اقتصادی سبب شد تا مطالبات معوق بانکی افزایش پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet