هدر موبایل
1391/04/19 09:53:38
سرویس اقتصادی
محمدزاده:

قیمت مسکن به صورت نسخه‌ای قابل کنترل نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش قیمت مسکن به صورت نسخه‌ای و اقدامات مسکن وار قابل کنترل نیست، گفت: فرایند افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها منفک از سایر مولفه‌های اقتصادی کشور نیست.
قیمت مسکن به صورت نسخه‌ای قابل کنترل نیست عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش قیمت مسکن به صورت نسخه‌ای و اقدامات مسکن وار قابل کنترل نیست، گفت: فرایند افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها منفک از سایر مولفه‌های اقتصادی کشور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/20933.jpg قیمت,مسکن,به,صورت,نسخه‌ای,قابل,کنترل,نیست Icana

حسین محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با توضیح اینکه فرایند افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها منفک از سایر مولفه‌های اقتصادی کشور نیست، اظهارداشت: افزایش اجاره ‌بها طبیعتا به نوعی متاثر از سایر بحث‌های تورمی است و همان‌گونه که سایر اقلام مصرفی افزایش پیدا کرده‌اند قیمت مسکن نیز سیر صعودی داشته است.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی، افزود: اما چون مسکن در بخش سرمایه‌ای است، به نحوی در سبد هزینه‌ای خانوار بیشتر نمود پیدا می‌کند؛ اما اگر بخواهیم به صورت نسخه‌ای و با اقدامات مسکن وارافزایش قیمت مسکن را کنترل کنیم، موثر نخواهد بود.

وی افزایش قیمت اجاره مسکن را ناشی از افزایش قیمت‌ سایر اقلام مصرفی مردم دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه دولت بحث مالکیت را در مسکن مهر حذف کرده و آن را در غالب مسکن 99 ساله واگذار می‌کند، در صورت گسترش این طرح و رفع چالش‌های فراروی آن بهترین ابزار برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها است.

محمدزاده ادامه داد: مسکن مهر به خصوص برای زوج‌های جوان که مطالبه اصلی آنان مسکن است، مناسب است و نه کسانی که ملک و املاک دارند و از مسکن به عنوان درآمد و سرمایه بهره‌برداری می‌کنند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس نهم، همچنین درباره طرح مجلس مبنی بر اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه تصریح کرد: در اجرای این طرح تردید وجود دارد؛ اما اگر با چالش مواجه نشود می‌تواند در کاهش اجاره‌بهای مسکن موثر باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet