هدر موبایل
1391/04/19 10:10:00
سرویس اجتماعی
طبیب‌زاده با استقبال از گسترش شعب بین‌المللی دانشگاه‌های مادر در کشور؛

حفظ دانشجویان کشور با ایجاد دانشگاه های بین المللی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گسترش شعب دانشگاه‌های خارجی، گفت: این اقدام برای جلوگیری از تحصیل افراد در دانشگاه‌های بی‌کیفیت و سطح پایین آسیای میانه و جنوب شرقی آسیا است.
حفظ دانشجویان کشور با ایجاد دانشگاه های بین المللی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گسترش شعب دانشگاه‌های خارجی، گفت: این اقدام برای جلوگیری از تحصیل افراد در دانشگاه‌های بی‌کیفیت و سطح پایین آسیای میانه و جنوب شرقی آسیا است. https://cdn.icana.ir/d/019/4739.jpg حفظ,دانشجویان,کشور,با,ایجاد,دانشگاه,های,بین,المللی Icana

زهره طبیب‌زاده نوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با مد نظر قراردادن ایجاد شعب بین‌المللی دانشگاه‌های مهم خارجی در کشور، تصریح کرد: هنوز مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای این کمیسیون را در جریان جزئیات این مساله نگذاشته‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما از زمان آغاز به کار دولت نهم، تاسیس شعب بین‌الملل دانشگاه‌های مادر در دستور کار مسئولان آموزش عالی قرار گرفت که هنوز هم این روند ادامه دارد.

وی درباره هدف از ایجاد این دانشگاه‌های خارجی در کشور، اظهار داشت: برای بسیاری از جوانان ایرانی در کشور امکان تحصیل فراهم نیست و یا به دلایلی نمی‌توانند در رشته دلخواه خود تحصیل کنند؛ برای همین دلیل است که جوانان و محصلان کشور ما به دانشگاه‌های بی‌کیفیت و سطح پایین آسیای میانه و جنوب شرقی آسیا می‌روند.

این نماینده مجلس نهم بیان کرد: علاوه بر اینکه با خروج این افراد، ارز بسیاری از کشور نیز خارج می‌‌شود؛ حضور آنها در دانشگاه‌هایی که سطح علمی بالایی ندارند و مدارک معتبری نیز به دانشجویان ارائه نمی‌کنند و همچنین بازگشت بی‌نتیجه آنها به کشور، اثرات فرهنگی نامناسبی را به دنبال دارد.

طبیب‌زاده گفت: بر همین اساس، مسئولان آموزش عالی در کشور تصمیم بر ایجاد این دانشگاه‌ها در کشور گرفته‌اند تا شرایط تحصیل این افراد در ایران فراهم شود و مشکلات بعدی پیش نیاید.

وی دومین هدف از تاسیس این دانشگاه‌ها را تبادل مناسبات و مشترکات فرهنگی میان ایران و سایر کشورها می داند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: به همین منظور است که گسترش دانشگاه‌های شعب بین‌المللی مادر در این جهت مورد توجه قرار گرفته ادارد.

دانشگاه‌های خارجی، خلاء علمی کشور را پر می‌کنند

اخیرا، ابوالفضل حسنی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم گفته؛ از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت علوم و دفتر گسترش آموزش عالی، ایجاد پردیس‌های دانشگاهی در خارج از سایت اصلی دانشگاه‌ها و ایجاد دوره‌های مشترک با همکاری دانشگاه‌های مهم خارجی برای پر کردن خلأهای علمی و ایجاد رشته‌های مهم و نوین و مورد نیاز توسط دانشگاه‌های مادر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet