شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/19 10:58:23
سرویس استان ها
طاهری:

برداشت بی‌رویه منابع آبی؛ دشمن شماره یک کشاورزی

نماینده مردم اقلید در مجلس، گفت: برداشت‌های بی رویه منابع آبی به تنهایی استارت خشکسالی را در اراضی کشاورزی می زند و این در حالی است که بسیاری از کشاورزان در این حوزه انتخابیه با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.
برداشت بی‌رویه منابع آبی؛ دشمن شماره یک کشاورزی نماینده مردم اقلید در مجلس، گفت: برداشت‌های بی رویه منابع آبی به تنهایی استارت خشکسالی را در اراضی کشاورزی می زند و این در حالی است که بسیاری از کشاورزان در این حوزه انتخابیه با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/12194.jpg برداشت,بی‌رویه,منابع,آبی؛,دشمن,شماره,یک,کشاورزی Icana

الیاس طاهری درگفت‌و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که طوفان خشکسالی در اراضی کشاورزی به نحو کار آمدی کنترل شود تا ازحداقل آب، حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم این امر موجب می‌شود که کشاورزان با انگیزه‌ای بالایی برای تولید محصولات کشاورزی تلاش کنند.

نماینده مردم اقلید درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:خشکسالی را نباید فقط به عنوان پدیده فیزیکی یا طبیعی در نظر گرفت؛ بلکه تاثیرات آن در جامعه ماحصل ایفای نقشی مابین رخدادهای طبیعی است.

 وی ادامه داد: استان فارس درتولید محصولات کشاورزی پرونده قبال قبولی دارد و این در حالی است که  متاسفانه عدم بهره گیری از آب به روش‌های نوین باعث هدر رفت آب در بخش کشاورزی شده است.

 طاهری افزود: رسالت تولید و تهیه مواد غذایی به عهده صنعت کشاورزی است به همین علت صنایع تبدیلی بخش کشاورزی ،نقشی اساسی در توسعه پایدار این بخش داشته و از ایجاد ضایعات در محصولات کشاورزی جلوگیری می کند.

 وی ادامه داد: ما می توانیم با توسعه علوم و تکنولوژی مدرن کشاورزی نه تنها محصولات کشاورزی را به سایر کشورها صادر کنیم بلکه شاخص اقتصادی کشور را نیز به نحو کارآمدی افزایش دهیم.

طاهری تصریح کرد: متاسفانه عدم بهره گیری از آب به روش‌های نوین باعث هدر رفت آب در بخش کشاورزی شده است و این در حالی که ما هیچ چاره ای نداریم جز اینکه با سرعت برنامه‌ها و طرح‌های کاهش مصرف آب را اجرایی کنیم و به سمت اصلاح الگوهای جدید کشت و ‌آبیاری پیش برویم.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن، مجلس یاد آورشد: روش‌های نوین کشاورزی را باید جایگزین روش‌های سنتی قدیمی کرد و این امر موجب می‌شود که در مصرف آب به نحو چشمگیری در اراضی کشاورزی صرفه جویی شود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet