شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/19 12:26:26
سرویس سیاسی
ابوترابی درباره طرح افزایش اختیارات استانداران:

جریانی پشت پرده برای انتخابات سال آینده برنامه‌ریزی می‌کند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، درباره طرح دولت برای افزایش اختیارات استانداران، گفت: قطعا جریانی پشت پرده برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برنامه‌ریزی می‌کنند تا در این انتخابات تاثیر‌گذار باشند.
جریانی پشت پرده برای انتخابات سال آینده برنامه‌ریزی می‌کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، درباره طرح دولت برای افزایش اختیارات استانداران، گفت: قطعا جریانی پشت پرده برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برنامه‌ریزی می‌کنند تا در این انتخابات تاثیر‌گذار باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/21548.jpg جریانی,پشت,پرده,برای,انتخابات,سال,آینده,برنامه‌ریزی,می‌کند Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت٬ درباره طرح دولت برای افزایش اختیارات استانداران را مثبت اعلام کرد و گفت: اگر این اقدام راهکاری در جهت کاهش بوروکراسی اداری و دیوانسالاری در سطح کشور باشد، مطلوب خواهد بود‌ اما نمایندگان مجلس نیز مطابق اصول قانون اساسی باید نظارت بر سیستم اجرای کشور را افزایش دهند.

نماینده مردم نجف‌آباد٬ تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر افزایش اختیارات استانداران با افزایش نظارت بر حسن اجرای کار آنها همراه باشد، به طور حتم نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ یادآور شد: دولت از ابتدا افزایش اختیارات استانداران را مطرح کرد اما به طور عملی دست به چنین اقدامی نزد، حال در بهبوهه بیان شعارهایی چون نظارت بر قانون اساسی و نظارت بر مصوبات شورای نگهبان، طرح این موضوع جای سوال و تامل دارد؛ قطعا جریانی پشت پرده برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده برنامه‌ریزی می‌کنند تا در این انتخابات تاثیر‌گذار باشند.

وی توضیح داد: اگر با نگاهی مثبت به افزایش اختیارات استانداران نگاه شود این مسئله باعث خواهد شد تا استانداران بتوانند مزیت‌های اقتصادی استان‌ها را متناسب با شرایط منطقه‌ای شکوفا سازند و هزینه‌ها استانی را کاهش دهند، در این صورت بار اجرایی روی تهران کم می‌شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با یادآوری سفرهای استانی دولت و اجرا نشدن برخی از مصوبات این سفرها، تاکید کرد: بسیاری از پروژه‌های استانی بار مالی دارند که بدون تأمین اعتبار قابل اجرا نیستند یا اگر کلنگ‌زنی شوند تکمیل آنها زمان‌بر خواهد شد.

روز گذشته محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در مراسم گزارش جهانی سرمایه گذاری خارجی  و جمهوری اسلامی ایران از طرح افزایش اختیارات استانداران در هفته آینده از سوی دولت خبر داد و گفت: این طرح برای جلوگیری از دیوان سالاری و تسهیل در سرمایه گذاری خارجی ارائه می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet