روز مجلس
1391/04/19 10:51:27
سرویس بین الملل

رای اعتماد پارلمان یونان به دولت جدید ائتلافی

دولت جدید یونان رای اعتماد بیش از نیمی از نمایندگان پارلمان این کشور را به خود اختصاص داد.
رای اعتماد پارلمان یونان به دولت جدید ائتلافی دولت جدید یونان رای اعتماد بیش از نیمی از نمایندگان پارلمان این کشور را به خود اختصاص داد. https://cdn.icana.ir/d/019/669.jpg رای,اعتماد,پارلمان,یونان,به,دولت,جدید,ائتلافی Icana

به گزارش گروه بین‌‎الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از الجزیره، دولت جدید محافظه‌کار یونان به ریاست «آنتونیس ساماراز» در جلسه صبح امروز –دوشنبه- با کسب رای موافق 179 نماینده کار خود آغاز کرد.

نخست‌وزیر جدید یونان مسیر سختی در متقاعد کردن رهبران ناحیه یورو و صندوق بین‌المللی پول برای ارائه فرصت زمان بیشتری به یونان برای بازپرداخت بدهای این کشور دارد.

دولت یونان طی سه روز گذشته با حضور در پارلمان این کشور برنامه‌های خود را در قبال مسائل مختلف داخلی و خارجی یونان به نمایندگان ارائه کردند.

آنتونیس ساماراز رهبر حزب دموکراسی نو، حزب پیروز در انتخابات پارلمانی اخیر یونان، پیش‌تر وعده داده بود در صورت پیروزی در این انتخابات با هدف کاهش جرایم مالی در قبال دریافت وام بین‌المللی با مقام‌های اتحادیه اروپا مذاکره خواهد کرد.

بر اساس نتایج انتخابات پارلمانی اخیر یونان حزب دموکراسی نوین با کسب ۱۳۱کرسی و سیریزا ۶۹کرسی در راس احزاب پیروز در این انتخابات قرار دارند.

حزب پاسوک نیز توانست در این انتخابات با کسب ۱۲درصد از آراء چیزی در حدود ۳۴کرسی در جایگاه سوم قرار بگیرد.

پارلمان یونان 300 نماینده دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet