هدر اصلی
1391/04/19 11:19:19
سرویس سیاسی
نقوی:

ایران تهدیدات واشنگتن را در مجامع بین المللی پیگیری کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تهدیدهای واشنگتن ضد ایران را از طریق مجامع‌جهانی قابل پیگیری خواند و گفت: امریکا در نشست‌های مشترک هسته‌ای به دنبال تسویه حساب با ملت مقاوم و شهید پرور ایران است.
ایران تهدیدات واشنگتن را در مجامع بین المللی پیگیری کند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تهدیدهای واشنگتن ضد ایران را از طریق مجامع‌جهانی قابل پیگیری خواند و گفت: امریکا در نشست‌های مشترک هسته‌ای به دنبال تسویه حساب با ملت مقاوم و شهید پرور ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/8386.jpg ایران,تهدیدات,واشنگتن,را,در,مجامع,بین,المللی,پیگیری,کند Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره تلاش امریکا برای به بن‌بست کشاندن مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 1+5، گفت: سیاست مقام‌های کاخ سفید در قبال برنامه‌های صلح آمیز اتمی جمهوری اسلامی همانند مسائل مربوط به حاکمیت دموکراسی بر جهان و لزوم رعایت حقوق بشر دو گانه و استکباری است.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری بغض و کینه واشنگتن از انقلاب اسلامی ایران، افزود: امریکا در نشست‌های مشترک هسته‌ای به دنبال تسویه حساب با ملت مقاوم و شهید پرور ایران است و به هر اقدامی دست می‌زند تا حلقه دشمنی‌ها را ضد جمهوری اسلامی تنگ‌تر کند اما هیچ‌گاه موفق نخواهد شد.

وی افزود: پرونده هسته‌ای ایران با راهکارهای دیپلماتیک و مسالمت‌آمیز قابل حل است اما امریکا هر بار که روند مذاکرات شکلی سازنده به خود می‌گیرد تحت فشار لابی صهیونیسم محور تفاهم‌های حاصله را به چالش می‌کشد تا مسیر گفت و گوها تغییر کند.

عضو کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد:‌امریکا می‌خواهد با وارد کردن اعضای غربی 1+5 و برخی دیگر از کشورهای همسو با خود به روند مذاکرات جداگانه با جمهوری اسلامی، اهمیت محوری 1+5 را درباره پرونده هسته‌ای ایران کاهش دهد، در این صورت روسیه و چین به حاشیه می‌روند و توازن گروه مذاکراتی به ضرر ایران تغییر خواهد داد.

وی ادامه داد: اگر امریکا همچنان به پیمودن مسیر ضد دیپلماسی اصرار کنند ایران برای حفاظت از حقوق هسته‌ای خود می‌تواند در مجامع حقوقی بین‌المللی ضد واشنگتن طرح دعوی کند تا مقام‌های کاخ سفید به دلیل حکم دادگاه مجبور به اصلاح رویه شوند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: اگر حکم مجامع حقوقی بین‌المللی نیز نتواند سیاست خصمانه و تهدیدزای واشنگتن را در قبال دستاوردهای نوین علمی و فناوری‌های جدید ایران تغییر دهد، جمهوری اسلامی طبق منشور سازمان ملل متحد مجاز است تا با تهدیدهای ایجاد شده در هر نقطه از جهان متقابلاً برخورد کند.

فرانسیس بویل وکیل برجسته بین‌اللمللی و استاد حقوق در داشنگاه ایلینویز می‌گوید ایران باید به خاطر امتناع امریکا از حضور در مذاکرات مستقیم با تهران و بیان تهدیدهای نظامی ضد جمهوری اسلامی، علیه واشنگتن در دادگاه لاه اقامه دعوی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet