هدر موبایل
1391/04/19 12:46:29
سرویس استان ها
توکلی :

رکود معادن الیگودرز در میدان رقابت سنگ‌های تزئینی

نماینده فریدون، فریدون‌شهر و چادگان در مجلس اعلام کرد: معادن الیگودرز در میدان رقابت با سنگ‌های تزئینی به دلیل نداشتن بازار خرید دچار رکود شده‌اند.
رکود معادن الیگودرز در میدان رقابت سنگ‌های تزئینی نماینده فریدون، فریدون‌شهر و چادگان در مجلس اعلام کرد: معادن الیگودرز در میدان رقابت با سنگ‌های تزئینی به دلیل نداشتن بازار خرید دچار رکود شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/19621.jpg رکود,معادن,الیگودرز,در,میدان,رقابت,سنگ‌های,تزئینی Icana

محمد تقی توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با وضعیت معادن الیگودرز، اعلام کرد: معادن الیگودرز زمانی بهترین سنگ‌ کشور را از لحاظ رنگ و نوع ارائه می‌کرد که با توجه به استفاده درساختمان‌ها بازار خوبی نیز داشت.

نماینده فریدون‌، فریدون‌شهر و چادگان با اشاره سنگ‌هایی از نوع چینی در الیگودرز، گفت: سنگ‌های سفیدی که در ساختمان‌ها استفاده می شود اکثراً متعلق به الیگودرز هستند.

وی با بیان این‌که 24 درصد تولید سنگ‌ ساختمانی در استان لرستان است، گفت: 70 درصد تولید سنگ لرستان در الیگودرز متمرکز شده است.   

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس نهم با اشاره به وجود 180 دهنه معدن در الیگودرز و پتانسیل سرمایه‌گذاری در این بخش، گفت: افزایش حامل‌های انرژی باعث شده تا قیمت سنگ نیز بالا برود و در نهایت باعث رکود بازار سنگ در رقابت با دیگر سنگ‌های تزئینی شده است.

توکلی مطرح  کرد: به طور نمونه، سنگ گرانیت سبز و خاکستری که در بازار خرید بیشتری دارند باعث رکود سنگ الیگودرز و افت آن شده است.

نماینده فریدون، فریدون‌شهر و چادگان، افزود: هزینه‌های بالا منجر به کاهش درآمد سرمایه گذاران شده است و درنهایت اکثر معادن به حالت رکود دربایند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet