خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1391/04/19 13:04:31
سرویس استان ها
اربابی با اشاره به توسعه صنعت کشاورزی در این حوزه انتخابیه:

ایرانشهر گلوگاه آبی سیستان و بلوچستان است

نماینده مردم ایرانشهر،دلگان ،سرباز فنوج، لاشار ،بنت و آشار در مجلس با بیان اینکه شهرستان ایرانشهر گلوگاه آبی استان سیستان و بلوچستان است، گفت: این حوزه انتخابیه به دلیل اینکه سه عنصر اصلی آب، خاک، منابع طبیعی را داراست، می‌تواند با کیفیت‌ترین محصولات کشاورزی را تولید کند و این در حالی است که عدم استفاده از منابع آبی آفت اصلی عدم توسعه صنعت کشاورزی در این حوزه انتخابیه به شمار می آید.
ایرانشهر گلوگاه آبی سیستان و بلوچستان است نماینده مردم ایرانشهر،دلگان ،سرباز فنوج، لاشار ،بنت و آشار در مجلس با بیان اینکه شهرستان ایرانشهر گلوگاه آبی استان سیستان و بلوچستان است، گفت: این حوزه انتخابیه به دلیل اینکه سه عنصر اصلی آب، خاک، منابع طبیعی را داراست، می‌تواند با کیفیت‌ترین محصولات کشاورزی را تولید کند و این در حالی است که عدم استفاده از منابع آبی آفت اصلی عدم توسعه صنعت کشاورزی در این حوزه انتخابیه به شمار می آید. https://cdn.icana.ir/d/019/17255.jpg ایرانشهر,گلوگاه,آبی,سیستان,و,بلوچستان,است Icana

محمد سعید اربابی در گفت‌و گو با خبرنگارحوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،افزود: صرفه‌جویی درمنابع آبی، نحوه صحیح و منطقی استفاده ازاین منابع و سرمایه گذاری مطلوب و پایدار جهت توسعه ی این بخش وغیره از عواملی است که بهره ‌وری را در بخش کشاورزی ارتقا می‌دهد واز این رو این امر بدون داشتن نیروی متخصص در این عرصه امری غیرممکن است.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:امروز توان علمی و دانش فنی را برای اجرای تمامی پروژه‌ها در عرصه کشاورزی در دست داریم، اما تنها مشکل ما این است که قدر این ظرفیت های عظیم خدادای در صنعت کشاورزی نمی دانیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با اجرای این چنین پروژه‌هایی بتوانیم ازمحرومیت‌های شهرستان جلوگیری به عمل آوریم و با به کارگیری افراد متخصص بومی بتوانیم گامی موثر در کاهش نرخ بیکاری و با ایجادطرح های  چند منظوره صنعت کشاورزی گامی موثر در پیشرفت این شهرستان واقتصاد استان برداریم.

نماینده مردم ایرانشهرافزود : توسعه صنعت کشاورزی استان  سیستان و بلوچستان درگرو استفاده بهینه ازمنابع آبی این حوزه انتخابیه است زیرا توسعه صنعت کشاورزی علاوه بر دارآمدزایی و محرومیت زدایی می تواند نرخ بیکاری را نیز در استان کاهش دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ، یادآورشد: بی‌شک صنعت کشاورزی اولین محور اشتغال پایداردر کشوربه شمار می آید و تنها عاملی است که می‌تواند با صرف کمترین بودجه وتسهیلات زمینه توسعه و اشتغال کشور را فراهم کند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet