خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/19 12:06:48
سرویس بین الملل
محمد تقی رهبر با اشاره به بازداشت شیخ النمر توسط حکومت عربستان:

آل سعود گماشته آمریکا و صهیونیست ها است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم مقابله وحشیانه رژیم آل سعود با روحانی شیعه برجسته شرق عربستان را ناشی از خوی وحشی گری این رژیم دانست.
آل سعود گماشته آمریکا و صهیونیست ها است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هشتم مقابله وحشیانه رژیم آل سعود با روحانی شیعه برجسته شرق عربستان را ناشی از خوی وحشی گری این رژیم دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/8353.jpg آل,سعود,گماشته,آمریکا,و,صهیونیست,ها,است Icana

محمد تقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بازداشت روحانی برجسته شیعه و مخالف آل سعود از سوی نیروهای این رژیم، گفت: آل سعود را باید «آل صهیون» خطاب کرد زیرا این رژیم از نسل شمر و دیگر ملعونین تاریخ بشر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی شیخ نمر النمر را یکی از پیشروان جنبش ضد آل سعود در منطقه شرق عربستان خواند و افزود: آل سعود بدون شک کارگزار سیاست‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه خاورمیانه است و فتنه‌هایی که در کشورهای مانند سوریه، بحرین و عراق شاهد آن هستیم ماهیت حقیقی این رژیم را بیش از پیش آشکار کرده است.

وی تاکید کرد: آل سعود قطعا با جنبش‌های بیداری اسلامی و پیروان اهل بیت سازش ندارد و همواره شیعیان و به ویژه زوار ایرانی را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند و با روحانیونی که با آنها مخالف هستند مقابله و آنها را بازداشت و یا به قتل می‌رسانند.

نماینده مجلس هشتم شورای اسلامی زخمی شدن این روحانی برجسته شیعه عربستان را به شدت محکوم کرد و گفت: همانطور که چندی پیش شاهد آن بودیم این رژیم جنایتکار تعدادی شهروندان ایرانی را در اقدامی غیر قانونی اعدام کرد که این حرکت عربستان با تمامی اصول و قوانین بین‌المللی نیز مغایرت دارد.

محمد تقی رهبر با غیر ضروری و مغایر منافع کشور دانستن سفرهای زیارتی شهروندان کشورمان به عربستان از وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت خواست تصمیماتی در راستای حفظ کرامت انسانی زوار ایرانی اتخاذ شود.

وی با اشاره به گسترش اعتراضات مردمی در شهرهای شرقی عربستان افزود: رعب و وحشت اکنون سرتاپای این رژیم را در برگرفته است، آل سعود چون شرایط کنونی کشورهای عربی را به نفع خود نمی‌داند روحانیونی را که مغایر با اهداف و خواست آنها قدم بر می‌دارند و از جایگاه خاصی در میان مردم برخوردارند را بازداشت می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس هشتم گفت: عربستان سعودی همانند بت‌های هبل و لات در زمان جاهلیت بت بزرگ عرب‌های منطقه است که در کسوت‌های مانند خادم الحرمین با بشریت و محبان اهل بیت عداوت پیشه کرده‌اند.

وی تاکید کرد: رژیم عربستان خوی وحشی‌گری دارد و از آنجا که همواره در راستای سیاست‌های غرب قدم برمی‌دارد نباید از اقدامات خشونت‌آمیز آن تعجب کرد زیرا این اقدامات با سرشت این رژیم درآمیخته شده است.

عضوکمیسیون قضایی وحقوقی مجلس هشتم گفت: رژیم آل سعود باید بداند که با تمامی این وحشی‌گری‌ها جنبش‌های بیداری اسلامی به پیش می‌رود و سرنوشتی همانند آنجه صدام، انور سادات، قذافی و حسنی مبارک به آن دچار شدند نیز در انتظار آنان خواهد بود.

وزارت کشور عربستان از بازداشت شیخ نمر النمر، روحانی شیعه برجسته و از مخالفان رژیم ال سعود خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet