شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/04/19 14:01:34
سرویس اقتصادی
بیگلریان :وزارت نفت با کمیسیون انرژی صادق باشد

پراکنده گویی درباره آمارهای محرمانه ممنوع

عضو کمیته ساخت داخل کمیسیون انرژی با تأکید بر اینکه مسئولان وزارت نفت باید آمارهای دقیقی از میزان تولیدات تجهیزات نفت و گاز به کمیسیون انرژی ارائه‌ کنندگفت:چنانچه در برخی موارد وزارت نفت قصد دارد آماری رسانه‌ای نشود بهتر است هیچ سخنی از آن به میان آورده نشود نه اینکه مسئولان این وزارت‌خانه آمارهای پراکنده‌ای در رسانه‌ها مطرح کنند.
پراکنده گویی درباره آمارهای محرمانه ممنوع عضو کمیته ساخت داخل کمیسیون انرژی با تأکید بر اینکه مسئولان وزارت نفت باید آمارهای دقیقی از میزان تولیدات تجهیزات نفت و گاز به کمیسیون انرژی ارائه‌ کنندگفت:چنانچه در برخی موارد وزارت نفت قصد دارد آماری رسانه‌ای نشود بهتر است هیچ سخنی از آن به میان آورده نشود نه اینکه مسئولان این وزارت‌خانه آمارهای پراکنده‌ای در رسانه‌ها مطرح کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/10247.jpg پراکنده,گویی,درباره,آمارهای,محرمانه,ممنوع Icana

روبرت بیگلریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه آمارهای مسئولان در کمیسیون انرژی مجلس آمارهای مبهمی است، افزود: در بخش تأمین و تولیدات تجهیزات نفتی اخیراً در رسانه‌ها اعلام شده که ما به خودکفایی کاملی رسیده‌ایم در حالی که آمارهای موجود حاکی از تولید 70 درصدی تجهیزات نفتی در داخل کشور است.

نماینده مردم ارامنه جنوب در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: بر اساس آمارهای شرکت ملی نفت حدود یک میلیون و 500 قطعه از اقلام مورد نیاز وزارت نفت در داخل کشور تولید می‌شود اما اینکه کل اقلام مورد نیاز صنعت نفت به چه میزانی است، مشخص نیست.

وی با بیان اینکه آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان وزارت نفت مشخص و مملوس نیست، ادامه داد: آمارهای وزارت نفت باید برای نمایندگان ملت به ویژه اعضای کمیسیون انرژی واضح و مشخص باشد.

بیگلریان تصریح کرد: البته با توجه به شرایط تحریمی موجود علیه کشور اینکه برخی آمارها رسانه‌ای نشود، منطقی و شاید راهکاری برای مقابله با تحریم‌ها به شمار بیاید ولی نمایندگان مجلس و کمیسیون انرژی باید در جریان ریز امور صنعت نفت قرار بگیرند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: طبیعتاً برخی از گزارش‌های ارائه شده به کمیسیون‌ها انرژی محرمانه خواهد بود و اطلاعات آن نباید به خارج از کشور منتقل شود و نمایندگان هم با درک شرایط هیچ گاه چنین مسائلی را رسانه‌ای نمی‌کنند.

وی تأکید کرد: چنانچه  در برخی موارد وزارت نفت قصد دارد آماری رسانه‌ای نشود بهتر است هیچ سخنی از آن به میان آورده نشود نه اینکه مسئولان این وزارت‌خانه آمارهای پراکنده‌ای در رسانه‌ها مطرح کنند.

عضو کمیته ساخت داخل و تجهیزات نفت و گاز کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تشکیل کمیته متبوعش برای اولین بار در کمیسیون انرژی مجلس، یادآور شد: این کمیته به منظور حمایت از تولیدات داخلی در صنعت نفت تشکیل شده و نیاز آماری یکی ازاصلی‌ترین نیازهای این کمیته برای تهیه راهبرد و مسیر راه ساخت و تجهیزات نفتی به شمار می‌آید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet