هدر موبایل
1391/04/19 12:52:43
سرویس سیاسی
قاضی پور درباره اصرار دولت بر ادامه کار هیات نظارت بر اجرای قانون اساسی:

دولت به جای تفسیر قانون اساسی، مشکل گرانی را حل کند

نماینده اصولگرای مجلس نهم،با بیان اینکه ادامه کار هیئت نظارت بر اجرای قانون اساسی با هدف تفسیر اصول قانون اساسی اشکال دارد، گفت:دولت به جای تفسیر قانون به نفع خود، مشکل بیکاری و گرانی را حل کند.
دولت به جای تفسیر قانون اساسی، مشکل گرانی را حل کند نماینده اصولگرای مجلس نهم،با بیان اینکه ادامه کار هیئت نظارت بر اجرای قانون اساسی با هدف تفسیر اصول قانون اساسی اشکال دارد، گفت:دولت به جای تفسیر قانون به نفع خود، مشکل بیکاری و گرانی را حل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/7762.jpg دولت,به,جای,تفسیر,قانون,اساسی،,مشکل,گرانی,را,حل,کند Icana

نادر قاضی پور در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره ادامه کار هیات نظارت بر اجرای قانون اساسی بعد از اعلام نظر رسمی شورای نگهبان، گفت: دولت نباید به نظر ناموجه خود اصرار داشته باشد.

هیات نظارت، تامین کننده اهداف سیاسی رئیس جمهور است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رئیس‌جمهور با رویکرد سیاسی بر ادامه کار این تشکیلات اصرار دارد، افزود: ظاهرا این هیئت اهداف سیاسی رئیس جمهور را تامین می‌کند.

وی، با بیان‌اینکه تفسیر قوانین عادی برعهده مجلس و تفسیر قانون اساسی برعهده شورای نگهبان است، توضیح داد: بر اساس این اصل قانونی وظیفه نظارتی از دستگاه اجرایی کشور سلب می‌شود.

رئیس ‌جمهور به اجرای قانون تن دهد

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تکلیف دولت بعد از اعلام نظر رسمی شورای نگهبان را مشخص دانست و توضیح داد: براساس قانون اساسی هنگامی که مجلس بر مصوبه خود اصرار دارد، این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود اما قانون چنین راهی را برای دولت پیش‌بینی نکرده و مخالفت با مصوبات دولت به معنای انحلال آن است.

قاضی پور، ادامه داد: قانون هرچه بد باشد از بی قانونی بهتر است و توصیه می‌کنیم رئیس جمهور حتی به اجرای قانون بد، تن دهد.

دولت به جای تفسیر قانون اساسی به نفع خود، مشکل گرانی را حل کند

نماینده مردم ارومیه در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه این نهاد باید به دستوررئیس جمهوری منحل شود، به اظهارات اخیر میرتاج الدینی اشاره کرد و گفت: دولت نباید به بهانه نظارت این هیئت بر قوه مجریه با سایر نهادها موازی کاری داشته باشد، اما اگر قرار است با این معاونت بر اجرایی شدن اصول قانون اساسی در قوه مجریه نظارت شود ما از این تصمیم دولت استقبال می کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم، با بیان اینکه باقی ماندن این نهاد با هدف  تفسیر اصول قانون اساسی اشکال دارد، از مسئولان دولتی خواست تا خود را مشغول اولویت‌های کشور کنند و گفت: دولت سعی داشته باشد به جای تفسیر قانون به نفع خود، مشکل گرانی، بیکاری و تحریم‌های ظالمانه را حل کند.

شورای نگهبان روز گذشته نظر رسمی خود را درباره فعالیت هیات‌نظارت بر اجرای قانون‌اساسی اعلام کرد و ادامه کار آن را غیرقانونی خواند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet