حلول ماه ربیع الاول
1391/04/19 13:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

بستن تنگه هرمز حق قانونی ملت و دولت ایران است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: به دلیل بحران‌های اقتصادی کشورهای غربی و افزایش قیمت نفت در بازار جهانی بستن تنگه هرمز خسارات فراوانی بر پیکره کشورهای غربی وارد می‌کند.
بستن تنگه هرمز حق قانونی ملت و دولت ایران است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: به دلیل بحران‌های اقتصادی کشورهای غربی و افزایش قیمت نفت در بازار جهانی بستن تنگه هرمز خسارات فراوانی بر پیکره کشورهای غربی وارد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/13468.jpg بستن,تنگه,هرمز,حق,قانونی,ملت,و,دولت,ایران,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی با بیان اینکه غربی‌ها در به نتیجه رسیدن حل مشکلات ایران با گروه۱+۵ مانع تراشی کردند،به ایلنا گفت:غربی‌ها از طریق اعمال تحریم‌ها بر کشور و ملت ایران امروزه درصدد هستند تا به اهداف خود دست یابند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در برابر تحریم‌های کشور‌های غربی تدارک وسیعی پیش بینی کرده است تا این تحریم‌ها نتواند خسارت‌های احتمالی را بر ایران وارد سازد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: مسئولان دولتی، لشگری وکشوری در تلاشند تا تحریم‌ها را به یک فرصت تبدیل کنند و می‌بایست در این زمینه از استعدادهای نخبگان کشورمان در راستای برون رفت از تحریم‌ها بهره گیری کنند.
نقوی حسینی بیان کرد: ایران در طول ۳۳ سال گذشته تمام توان خود را برای امنیت کشتی‌های عبوری از تنگه هرمز ،بکار گرفته است.
وی با بیان اینکه بستن تنگه هرمز به دلیل اینکه این تنگه در آبهای ساحلی ایران است حق قانونی و مسلم ملت و دولت ایران به شمار می‌رود، گفت: اگرکشورهای غربی از حرکت کشتی‌های نفتی ایران برای رفتن به آبهای آزاد جلوگیری نمایند، ایران نیز تنگه هرمز را بر روی عبور کشتی‌های غربی می‌بندد.
نقوی حسینی تاکید کرد: با بستن تنگه هرمز کشورهای غربی اولین کشورهایی هستند که به دلیل بحران اقتصادی، بحران بانکی و بحران‌های موجود در کشوهایی چون یونان، اسپانیا خسارت خواهند دید.
وی در ادامه بیان کرد: اگر تنگه هرمز بر روی عبور کشتی‌های کشورهای غربی بسته شود قطعا قمیت نفت نیز در بازار جهانی افزایش خواهد یافت و با این افزایش خسارت فراوانی به اقتصاد کشور وارد خواهد امد.
نقوی حسینی همچنین در خصوص طرح مطالبی علیه سفیر کشورمان در آلمان و برخورد دولت این کشور با این شایعه‌ها، گفت: بر اساس عرف و معاهدهای بین‌الملل کشور میزبان ، مسئولیت حفظ امنیت جانی و اجتماعی دیپلمات‌های سایر کشورها را بر عهده دارد.
وی در ادامه بیان کرد: برخورد غیر‌دیپلماتیک کشور آلمان با سفیر ایران مضحک و خنده‌دار است و این‌نوع رفتارها معقول به نظر نمی‌رسد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: امروزه غربی‌ها از سیاهپوستان و رنگین پوستان برای خدشه‌دار کردن آبروی ایرانیان بهره می‌برند و با دادن وجهی به این افراد از آنان می‌خواهند که با حضور دربرنامه‌های تلویزیونی و اجتماعات با صحبت‌های واهی حیثیت ایرانیان را زیر سوال ببرند.
وی تاکید کرد: دولت آلمان می‌بایست در برخورد با دیپلمات‌های دیگر کشورها شأن دیپلماتیک خود را حفظ کند و از ملت و دولت ایران به لحاظ برخورد نامناسبش عذرخواهی کند./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet