حلول ماه ربیع الاول
1391/04/19 16:51:46
سرویس اقتصادی
اسماعیل نیا تاکید کرد:

آشفتگی بازار مرغ به دلیل عدم مدیریت دولت

نایب رییس کمیسیون کشاورزی‌مجلس درباره تنظیم بازار مرغ و گرانی آن گفت: عدم مدیریت منسجم، هوشمند وبه موقع دولت سبب به هم ریختگی بازار مرغ شده است .
آشفتگی بازار مرغ به دلیل عدم مدیریت دولت نایب رییس کمیسیون کشاورزی‌مجلس درباره تنظیم بازار مرغ و گرانی آن گفت: عدم مدیریت منسجم، هوشمند وبه موقع دولت سبب به هم ریختگی بازار مرغ شده است . https://cdn.icana.ir/d/019/22119.jpg آشفتگی,بازار,مرغ,به,دلیل,عدم,مدیریت,دولت Icana

محمد اسماعیل نیا درگفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: وقتی جوجه ریزی کم است مسئولین دولتی باید احساس خطر کنندودراین باره مرغداران هشدارداده بودند که اگر نهاده‌های تولید ارزان نشود جوجه ریزی کاهش می یابد.

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن درمجلس شورای اسلامی  افزود: تیم کارشناسی دولت دراین گونه مواقع باید سریعا وارد عمل شده اگر مرغداران نیاز به نهاده ارزان دارند دراختیارشان بگذارند نه این که پس از کاهش تولید و گرانی وارد عمل شوند.

به گفته وی اگر سیاست های دولت از انسجام بیشتری برخورداربود قطعا شاهد نوسانات بالا قیمت دربازارنبودیم.

اسماعیل نیا با تاکید بر این که وزارت صنعت و معدن و وزارت جهاد کشاورزی باید زنجیره های تامین را ایجاد کنند تصریح کرد: باید مسئولین برای حمایت از تولید درمواقعی که کالایی مازاد بر مصرف تولید می شود زمینه صادرات آن را فراهم کند و مرتب عرضه و تقاضا دربازار را زیر ذره بین قرار دهد.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد: بعضا درمواقعی درحوزه انتخابیه بنده 10 هزارتن تخم مرغ مازاد بر مصرف تولید شده است که عرضه بیش از تقاضای آن برای تولیدکننده به صرفه نبوده  از این رو دولت موظف است زمینه صادرات را فراهم کند .

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن درمجلس درادامه با تاکید بر تقویت و حمایت ازبخش‌خصوصی وصادرکنندگان گفت: متاسفانه برخی تشکل ها کارایی و قدرت لازم را ندارند و ما آمادگی داریم به دور از رانت ولابی ازآنها حمایت کنیم.

اسماعیل نیا افزود: زنجیره های تولیدو توزیع موفق باید شناسایی شده وزنجیره های تازه ای ایجاد و تقویت شودتا از این طریق بازار تنظیم و ساماندهی شود.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآورشد:تا زمانی که مدل و الگوی مدونی برای زنجیره تولید تا مصرف محصولاتی مانند گوشت مرغ تعریف نشود،نمی توان هیچ کنترلی بر بازار آن انجام داد و هر روز لجام گسیختگی قیمت ها بیشتر خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet