خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/04/19 13:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جهانگیرزاده خبر داد:

انتقال آب به دریاچه ارومیه تا اواسط بهمن‌ماه

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی از انتقال بخشی از آب تا اواسط بهمن ماه امسال به دریاچه ارومیه خبر داد.
انتقال آب به دریاچه ارومیه تا اواسط بهمن‌ماه نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی از انتقال بخشی از آب تا اواسط بهمن ماه امسال به دریاچه ارومیه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/20773.jpg انتقال,آب,به,دریاچه,ارومیه,تا,اواسط,بهمن‌ماه Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی به موضوع دریاچه ارومیه اشاره کرد وبه فارس گفت:زنگ خطر دریاچه ارومیه برای شهرهای شرقی از جمله تبریز، شبستر، عجب‌شیر و مراغه نواخته شده است.
وی افزود: اخیراً شاهد وزش بادهای نمک در دریاچه ارومیه هستیم که می‌تواند آثار نامناسبی را در کشاورزی منطقه به جا گذارد.
جهانگیرزاده ادامه داد:‌ اگر پروژه‌های در دست اجرا در خصوص دریاچه ارومیه تأمین مالی نشود شرایط منطقه بسیار نامناسب خواهد بود.
وی از انتقال بخشی از آب تا اواسط بهمن ماه امسال به دریاچه ارومیه خبر داد و اظهار داشت: در ملاقات اخیر با وزیر نیرو و برخی از معاونانش روی پروژه انتقال آب از حوزه دیگر آبریز تاکید شد و امیدواریم که طی هفته‌های آینده این عملیات عمرانی با قدرت هرچه تمام‌تر کارش ادامه پیدا کند.

نماینده ارومیه از دستور ویژه رئیس جمهور در شورای عالی آب تشکر کرد و اظهار داشت: امیدواریم با پیگیری ویژه رئیس جمهور و وزیر نیرو تا دو سال آینده دریاچه ارومیه از مرگ حتمی نجات یابد چرا که در این صورت باید شاهد واقعه زیست محیطی بزرگی در منطقه باشیم.

جهانگیرزاده از تداوم نشست‌های رئیس مجلس با مدیران ارشد اجرایی کشور طی ماه‌های گذشته خبر داد و دستور رئیس مجلس مبنی بر تشکیل کمیته ویژه پیگیری احیای دریاچه ارومیه متشکل از نمایندگان مناطق مختلف آذری‌نشین و همچنین اهتمام رئیس مجلس در پیگیری موضوع دریاچه ارومیه را ستودنی دانست./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet