هدر موبایل
1391/04/19 12:32:55
سرویس بین الملل
نائب‌رئیس فراکسیون روحانیون مجلس:

آل‌سعود با هماهنگی آمریکا دست به جنایت می‌زند

نائب‌رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با محکوم کردن جنایت آل‌سعود در مجروح کردن شیخ نمر النمر، ‌این اقدام عربستان را واکنش آل‌سعود به گسترش بیداری اسلامی دانست.
آل‌سعود با هماهنگی آمریکا دست به جنایت می‌زند نائب‌رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با محکوم کردن جنایت آل‌سعود در مجروح کردن شیخ نمر النمر، ‌این اقدام عربستان را واکنش آل‌سعود به گسترش بیداری اسلامی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/20391.jpg آل‌سعود,با,هماهنگی,آمریکا,دست,به,جنایت,می‌زند Icana

احمد سالک کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت،‌ با اشاره به کشتار مردم برخی کشورهای عربی و اسلامی به دست آل‌سعود،‌ آنها را از ایادی و دست‌نشاندگان آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دشمنی‌ها و خصومت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی با انقلاب اسلامی ایران،‌ حمله نیروهای امنیتی آل‌سعود به شیخ نمر النمر را از دیگر ترفندهای غرب و مزدوران آنها در عربستان برای مبارزه با تفکرات انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: آل‌سعود از مهم‌ترین دست‌نشاندگان آمریکا در منطقه هستند که یکی از وظایف آنها مبارزه با جنبش‌های آزادی‌خواهانه مسلمانان منطقه است.

نائب‌رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه گسترش بیداری اسلامی در منطقه،‌ حلقه را بر رهبران سعودی تنگ کرده است،‌ افزود: آل‌سعود برای فرار از این وضعیت‌،‌ دست به جنایت علیه مردم کشور خود و نیز برخی کشورهای عربی می‌زند. به عنوان مثال جنایات این خاندان در یمن و خصوصا شمال آن،‌ بحرین،‌ سوریه،‌ عراق و ... بر کسی پوشیده نیست.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به حمایت عربستان از تروریست‌ها در سوریه و عراق که با هدف مبارزه با دولت‌های مردمی این کشورها انجام می‌شود، تصریح کرد: مردم عربستان سال‌هاست که از تحدید آزادی‌های مشروع در کشورشان به ستوه آمده‌اند‌؛ اما به دلیل برخوردهای غیرانسانی این رژیم با معترضان، ‌کمتر کسی حاضر است از وضع موجود شکایت کند.

نائب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با اشاره به پناه دادن عربستان به دیکتاتورهای مخلوع منطقه، ‌این اقدام عربستان را از دیگر مصادیق مبارزه این کشور با گسترش بیداری اسلامی عنوان کرد.

سالک کاشانی با محکوم کردن جنایت آل‌سعود در مجروح کردن شیخ نمر النمر از روحانیون برجشته شیعه در عربستان،‌ این جنایت نیروهای امنیتی رژیم سعودی را سبب شعله‌ورتر شدن احساسات ضد دیکتاتوری شیعیان الشرقیه عربستان دانست.

وی با ابراز امیدواری نسبت به گسترده‌تر شدن دامنه اعتراضات و کشیده شدن آن به شهرهای دیگر و همچنین پایتخت عربستان،‌ از اهل‌سنت این کشور نیز خواست تا به شیعیان و اهالی استان نفت‌خیز الشرقیه در مبارزه با آل‌سعود بپیوندند.

شیخ نمر النمر از روحانیون برجسته عربستان و امام‌جمعه شیعیان شهر قطیف مرکز استان الشرقیه عربستان است که شب گذشته نیروهای امنیتی رِژیم آل‌سعود با حمله به خودروی حامل وی و شلیک گلوله،‌ او را زخمی کردند. همچنین با گسترش اعتراضات شیعیان در قطیف،‌ شب گذشته و پس از بازداشت شیخ النمر،‌ دو نفر از اهالی این شهر به شهادت رسیدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet