خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/04/19 14:30:00
سرویس اجتماعی
طباطبایی‌نائینی در عملکرد نیروی انتظامی با اجرای مانورهای مقطعی اعلام کرد:

کاهش جرم و جنایت در گرو افزایش اقتدار حاکمیتی نظام

نایب رئیس اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ با انتقاد از افزایش خرید و فروش سلاح سرد و مانورهای مقطعی نیروی انتظامی در برخورد با مجرمان٬ گفت: به‌طور حتم طرح‌های مقطعی دستگاه‌های امنیتی فایده‌ای ندارد. برخورد‌ها باید متداول، متعادل و در جهت افزایش اقتدار حاکمیتی نظام باشد.
کاهش جرم و جنایت در گرو افزایش اقتدار حاکمیتی نظام نایب رئیس اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ با انتقاد از افزایش خرید و فروش سلاح سرد و مانورهای مقطعی نیروی انتظامی در برخورد با مجرمان٬ گفت: به‌طور حتم طرح‌های مقطعی دستگاه‌های امنیتی فایده‌ای ندارد. برخورد‌ها باید متداول، متعادل و در جهت افزایش اقتدار حاکمیتی نظام باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/6472.jpg کاهش,جرم,و,جنایت,در,گرو,افزایش,اقتدار,حاکمیتی,نظام Icana

سیدحمیدرضا طباطبایی‌نائینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به افزایش نگران‌کننده خرید و فروش سلاح سرد و لوازم دفاع شخصی در کشور به‌ویژه در کلانشهر تهران٬ اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشتر جرایم ریشه در فقر دارد؛ از این‌رو مشکلات اقتصادی یکی از عوامل مهم در افزایش چشمگیر این موضوع است.

نماینده مردم نائین٬ خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر اینکه جرم‌انگاری هیچ تأثیری در کاهش جرایم، خرید و فروش سلاح سرد ندارد٬ افزود: به‌طور حتم این موضوع هیچ تأثیری درکاهش معادلات این‌گونه لوازم ندارد؛ بلکه تنها نتیجه این اقدام تشکیل چشمگیر پرونده٬ افزایش چندبرابری کار دادگستری‌ها و اشباع شدن زندان‌ها است.

این نماینده مجلس نهم٬ با اعلام اینکه کاهش خرید و فروش سلاح سرد و لوازم دفاع شخصی در کشور در گرو بالا رفتن اقتدار حاکمیتی  نظام است٬ تصریح کرد: اقتدار حاکمیتی نظام یعنی تمام شهروندان جامعه باید بدانند که نظام نسبت به وقوع جرایم و تخلفات، سختگیر و انضباط و نظم اجتماعی را مبنای تمام کارهای خود می‌داند.

وی با بیان اینکه اقتدار حاکمیتی نظام تنها با صحت عملکرد نیروی انتظامی٬ دستگاه‌های امنیتی و قضایی تحقق می‌یابد٬ یاد‌آور شد: این‌گونه دستگاه‌ها باید با کسانی که مجرم‌اند و نظم عمومی جامعه را بر هم می‌زنند؛ برخوردهای متناسب و به‌جا کند.

طباطبایی‌نائینی با انتقاد از طرح و مانورهای بی‌هدف و کوتاه مدت نیروی انتظامی در برخورد با مجرمان و خلافکاران٬ افزود: به‌طور حتم طرح‌های مقطعی دستگاه‌های امنیتی هیچ فایده‌ای ندارد٬ از این‌رو برخورد‌ها باید متداول و متعادل باشد.

نایب رئیس اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ با اشاره به مسکوت ماندن طرح توزیع٬ خرید و فروش سلاح سرد از سال 86 تا کنون٬ اعلام کرد: کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم در آینده نزدیک این طرح را بررسی٬ تصویب و به صحن علنی مجلس می‌فرستد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet