هدر اصلی
1391/04/19 14:01:00
سرویس اجتماعی
رئیس کمیسیون اجتماعی با انتقاد از شیوه عملکردی دولت در حوزه اقتصاد اعلام کرد:

مسائل اجتماعی، قربانی مشکلات اقتصادی

عبدالرضا عزیزی با بیان اینکه بیکاری و تورم موجود در جامعه موجب افزایش سن ازدواج شده است، گفت: اگر دولت کار جدی و اساسی در زمینه اشتغال‌زایی انجام دهد؛ به طور قطع تمایل جوانان به ازدواج نیز بیشتر می‌شود.
مسائل اجتماعی، قربانی مشکلات اقتصادی عبدالرضا عزیزی با بیان اینکه بیکاری و تورم موجود در جامعه موجب افزایش سن ازدواج شده است، گفت: اگر دولت کار جدی و اساسی در زمینه اشتغال‌زایی انجام دهد؛ به طور قطع تمایل جوانان به ازدواج نیز بیشتر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3789.jpg مسائل,اجتماعی،,قربانی,مشکلات,اقتصادی Icana

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در حال حاضر بیکاری به مشکل اساسی جوانان تبدیل شده و بسیاری از جوانان به دلیل بیکاری و نداشتن شغل از ازدواج خودداری می‌کنند که متاسفانه این موضوع موجب افزایش سن ازدواج در جامعه شده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مشکل بیکاری در میان جوانان به حدی جدی است که می‌توان اعلام کرد؛ تعداد اندکی از جوانان با این مشکل و تبعات منفی ناشی از آن دست و پنجه نرم نمی کنند.

وی در مورد طرح دولت مبنی بر افزایش ۲ میلیون تومانی وام ازدواج برای برخی از جوانان گفت: به نظر می‌رسد دولت با این اقدام به دنبال کاهش سن ازدواج و کاهش میزان مهریه است؛ اما مسئولان باید به این نکته توجه داشته باشند که اشتغال‌زایی و حل مشکل بیکاری بیش از افزایش تسهیلات ازدواج در تشویق جوانان به انجام این امر مقدس تاثیر دارد.

عزیزی با بیان اینکه چهار گروه از جوانان مشمول افزایش 2 میلیون تومانی وام ازدواج هستند، تصریح کرد: به طور حتم دولت با کار مطالعاتی و کارشناسی تصمیم به انجام این کار گرفته اما تمام جوانان مشمول شرایط مندرج در این طرح نیستند. از همین رو برای تشویق سایر جوانان به ازدواج، باید راهکارهای صحیحی اتخاذ شود.

این نماینده مجلس نهم با ابراز نگرانی از افزایش سن ازدواج و کاهش تمایل جوانان به این سنت حسنه اعلام کرد: متاسفانه تعیین مهریه بالا از سوی خانواده‌ها وبرخی چشم و همچشمی‌ها به مانع بزرگی برای ازدواج جوانان در سن مناسب تبدیل شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیکاری در سست شدن و فروپاشیدن خانواده‌ها تاثیر دارد، گفت: امیدواریم دولت اقدامات موثرتری برای اشتغال جوانان و کاهش میزان بیکاری انجام دهد ازدواج ها به علت بیکاری و بی‌پولی به طلاق ختم نشود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet