خبرگزاری خانه ملت

عید سعید فطر
1391/04/19 14:11:00
سرویس سیاسی
لاهوتی:

افزایش اختیارات استانداران، وعده‌ای که دولت هیچ‌گاه به آن عمل نکرد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره طرح دولت برای افزایش اختیارات استانداران، تاکید کرد: این وعده‌ای است که دولت هیچ‌گاه به آن عمل نکرد.
افزایش اختیارات استانداران، وعده‌ای که دولت هیچ‌گاه به آن عمل نکرد سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره طرح دولت برای افزایش اختیارات استانداران، تاکید کرد: این وعده‌ای است که دولت هیچ‌گاه به آن عمل نکرد. https://cdn.icana.ir/d/019/703.jpg افزایش,اختیارات,استانداران،,وعده‌ای,که,دولت,هیچ‌گاه,به,آن,عمل,نکرد Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گفت: کسی نمی تواند نتایج مثبت  طرح افزایش اختیارات استانداران را نفی کند چون استانداران همانند رئیس جمهور توان اجرایی را در هر استان دارند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با اجرای طرح افزایش اختیارات استانداران می‌توان بسیاری از پروژه‌ها را که به دلیل وجود بوروکراسی کلان اداری در استان  قابل اجرا نیستند، اجرایی کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، استانداران هر استان را به عنوان نماینده عالی رئیس جمهور در آن منطقه عنوان کرد و تاکید کرد: اظهارات معاون اول رئیس جمهور را بارها در ابتدای دولت نهم و دهم و همچنین دولت‌های قبلی بارها شنیده‌ایم، همچنین هر دولتی که آمد همین صحبت را بیان کرد، اما هیچ‌گاه اقدام عملی انجام نداد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، یادآور شد: دولت وقتی استاندار معرفی می‌کند، باید برای افزایش اختیارات وی در حوزه اجرا نیز بکوشد تا پروژه‌های عمرانی با سرعت و قدرت بیشتری پیگیری شوند.

وی توضیح داد: 80 درصد اعتبارات تصمیمات دولت در اختیار کمیته برنامه‌ریزی استان‌ها است بنابراین آنها باید تشخیص بدهند که چگونه منابع را هزینه و اولویت اجرایی طرح‌ها را در شهرها  معین کنند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس یادآور شد: ‌در یک سفر دولت به استان گیلان هئیت دولت با صدور سند قطعه زمینی در شهرستان لنگرود برای کمیته امداد امام خمینی ( ره) با مساحت حدود 2 هزار مترمربع موفقت کرد که این اقدام می‌توانست توسط بخشداری شهرستان هم انجام شود.

وی افزود: صحبت معاون اول رئیس جمهور با آنچه تا به حال توسط دولت اعمال شده است انطباق ندارد به طوری که منابعی که سالیانه در اختیار استانداران قرار می‌گیرد ابتدا باید صرف مصوبات دولت در سفرهای استانی شود و باقی مانده اعتبارات صرف امورهای دیگر شود، با این کار عملا تصمیم‌های از پیش گرفته شده توسط دولت، تحمیلی و عجولانه خواهد بود.

مهرداد بائوج لاهوتی، توزیع منابع تخصیص یافته به استان‌ها بر اساس مصوبات دولتی را مغایر با اجرای عدالت در توزیع مناسب منابع استانی دانست و تصریح کرد: این همه سفر استانی توسط هیأت دولت ضرورتی ندارد،  اگر هدف بررسی مشکلات مردمی است این کار می‌تواند با بررسی کارشناسان در مرکز استان‌ها انجام شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اختیارات استانداران باید افزایش یابد چون تداوم دخالت دولت در استان‌ها نتایج منفی به دنبال خواهد داشت.

روز گذشته محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در مراسم گزارش جهانی سرمایه گذاری خارجی  و جمهوری اسلامی ایران از طرح افزایش اختیارات استانداران در هفته آینده از سوی دولت خبر داد و گفت: این طرح برای جلوگیری از دیوان سالاری و تسهیل در سرمایه گذاری خارجی ارائه می‌شود./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet