هدر موبایل
1391/04/19 14:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

اجرای کامل اصل ۴۴، گره گشای مشکلات صنعت کشور است

کمال الدین پیرموذن گفت:کلیات اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری به دستگاه ها ابلاغ شده و آن ها نیز موظف به اجرای کامل آن هستند.
اجرای کامل اصل ۴۴، گره گشای مشکلات صنعت کشور است کمال الدین پیرموذن گفت:کلیات اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری به دستگاه ها ابلاغ شده و آن ها نیز موظف به اجرای کامل آن هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/959.jpg اجرای,کامل,اصل,۴۴،,گره,گشای,مشکلات,صنعت,کشور,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به  مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی)،گفت: برخی از صنایع بزرگ کشور نظیر صنایع فولاد و آلومینیوم با اجرایی کردن قانون هدفمندسازی یارانه ها و افزایش قیمت حامل های انرژی با مشکل کاهش تولید رو به رو شده اند که در فاز دوم این قانون این مشکل باید برطرف شود.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان این که راهکارهایی از سوی دولت برای حمایت از صنایع بزرگ کشور در زمان هدفمندسازی یارانه ها پیش بینی شده بود، ادامه داد: ارائه تسهیلات به این صنایع از جمله راهکارهای حمایتی دولت بود که اگرچه فوایدی هم داشت اما به طور کلی نتوانست از بروز مشکلات تولیدی در صنایع آلومینیوم و فولاد جلوگیری کند.
پیر موذن افزایش قیمت حامل های انرژی، واردات بی رویه، زمینه نابرابر رقابت‌بین صنایع تولیدی و ناکارآمدی روش های مدیریتی و نیز عدم اجرای صحیح اصل ۴۴ قانون اساسی را از مهم ترین دلایل بروز مشکلات در حوزه صنعت دانست.
این نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه قیمت واقعی ارز، با جمع قیمت پایه ارز و تورم داخلی و کسر تورم خارجی از آن محاسبه می شود، افزود: مدیریت نرخ ارز، در بستر سازی برای رشد صنایع  و گسترش رقابت پذیری تاثیر زیادی دارد و بر همین اساس کوچکترین اشتباهی در محاسبه نرخ ارز، صنعت کشور را با چالش های بزرگ مواجه خواهد کرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان به موانع موجود بر سر راه تولید و صنعت اشاره کرد و یادآور شد: وجود موانع زیاد و تأثیرگذار در رونق صنعت کشور، همزمان با افزایش قیمت سوخت، توجه جدی دولت را در اصلاح ساختار بخش صنعت کشور ضروری کرده است./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet