خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/04/19 14:40:43
سرویس اقتصادی
مروی خبرداد:

بررسی قطعی برق صنایع کشور در کمیسیون انرژی مجلس با حضور وزیر نیرو

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اعلام این خبر که اولین نشست کمیسیون متبوعش با حضور وزیر نیرو برگزار می‌شود، گفت: مسئله افزایش صادرات برق به عراق در شرایط کمبود برق صنایع کشور مورد سئوال نمایندگان عضو است که در این نشست مطرح می‌شود.
بررسی قطعی برق صنایع کشور در کمیسیون انرژی مجلس با حضور وزیر نیرو نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اعلام این خبر که اولین نشست کمیسیون متبوعش با حضور وزیر نیرو برگزار می‌شود، گفت: مسئله افزایش صادرات برق به عراق در شرایط کمبود برق صنایع کشور مورد سئوال نمایندگان عضو است که در این نشست مطرح می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/11830.jpg بررسی,قطعی,برق,صنایع,کشور,در,کمیسیون,انرژی,مجلس,با,حضور,وزیر,نیرو Icana

علی مروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره کمبود و قطعی برق صنایع، افزود: در اولین نشست کمیسیون انرژی پس از تعطیلات مجلس  وزیر نیرو برای آشنایی با نمایندگان مجلس نهم به کمیسیون انرژی می‌آید که مهم‌‍ترین مسئله بحث در این نشست تأمین برق صنایع خواهد بود.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعاً کمیسیون انرژی پیگیر قطعی برق صنایع کشور خواهد بود و این مسئله را با حضور وزیر نیرو در کمیسیون انرژی بررسی می‌کند.

وی تصریح کرد: در حالی که تأمین برق صنایع داخل کشور با مشکل مواجه است صادرات برق به عراق و سایر کشورها محلی از اعراب ندارد.

عضو کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: قطعی گسترده برق صنایع کشور خسارت فراوانی را برای صنایع به دنبال دارد و با توجه به اینکه امسال به نام سال حمایت از تولید ملی نامگذاری شده است، انرژی صنایع باید با سهولت در اختیار صنایع قرار بگیرد.

افزایش صادرات برق به عراق

میزان مبادلات برون مرزی برق ایران با کشورهای همسایه روز گذشته در حالی به 1745 مگاوات رسید که بیشترین صادرات برق ایران به عراق به میزان یک هزار و 139 مگاوات بوده که بیانگر افزایش صادرات برق به عراق است.

تراز تبادل برق ایران با کشورهای همسایه روز گذشته به  یکهزار و 39 مگاوات رسید؛ در حال حاضرایران با کشورهای ارمنستان، پاکستان، ترکمنستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، عراق و افغانستان انرژی مبادله می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet