هدر اصلی
1391/04/20 11:05:00
سرویس اجتماعی
نظری‌مهر با تأکید بر افزایش حمایت‌ها از صنعتی‌سازی داروهای گیاهی:

طب سنتی ریشه در فرهنگ و آیین ایرانی دارد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با بیان اینکه طب سنتی ریشه در فرهنگ و آیین اسلامی – ایرانی مردم دارد٬ گفت: فرهنگ‌سازی و حمایت از این حوزه باید در دستور کار مسئولان وزارت بهداشت و درمان و مجلس قرار گیرد.
طب سنتی ریشه در فرهنگ و آیین ایرانی دارد عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با بیان اینکه طب سنتی ریشه در فرهنگ و آیین اسلامی – ایرانی مردم دارد٬ گفت: فرهنگ‌سازی و حمایت از این حوزه باید در دستور کار مسئولان وزارت بهداشت و درمان و مجلس قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/12394.jpg طب,سنتی,ریشه,در,فرهنگ,و,آیین,ایرانی,دارد Icana

محمدجواد نظری‌مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به پیچیدگی و گستردگی حوزه طب سنتی در کشور٬ تصریح کرد: متأسفانه در چند سال اخیر این‌‌گونه حوزه‌ها از سوی مسئولان دولتی حمایت نشده است.

نماینده مردم کردکوی٬ بندر گز و بندر ترکمن در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر نقش ایجاد دانشگاه حرفه‌ای در حوزه توسعه طب سنتی٬ افزود: به‌طور حتم توسعه و شکوفایی حوزه طب سنتی در گرو ایجاد دانشگاه‌های تخصصی و علمی‌سازی این علوم است.

نظری‌مهر با اعلام اینکه حمایت نکردن از حوزه طب سنتی تبعات بسیاری را برای کشور به‌دنبال دارد٬ اظهار داشت: حمایت از این طب می‌تواند در کاهش وابستگی مردم به داروهای مصنوعی نقشی موثرداشته باشد.

این نماینده مجلس نهم٬ با بیان اینکه طب سنتی ریشه در فرهنگ و آیین اسلامی – ایرانی مردم دارد٬ یاد‌آور شد: در صورتی که این‌گونه روش‌های درمانی در قالبی مناسب و به روز شده در میان مردم عرضه شود؛ به‌طور حتم جایگزین درمان‌های کنونی می‌شود.

وی با مد نظر قرار دادن ایجاد تشکیل اداره کل داروهای طبیعی و گیاهی در وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش‌پزشکی٬ گفت: ایجاد چنین سازمانی در وزارتخانه شاید در توسعه رو به رشد حوزه درمان کمک شایانی کند.

دبیر اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ بر لزوم اجرای طرح‌های حمایتی از حوزه طب سنتی تأکید کرد و افزود: فرهنگ‌سازی و حمایت از اینگونه طرح‌ها باید در دستور کار مسئولان وزارت بهداشت و درمان و مجلس قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet