هدر موبایل
1391/04/19 14:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس:

نبود مدیریت صحیح مشکل سرمایه گذاری در کشاورزی را شدیدتر می کند

محمد اسماعیل نیا موضوع سرمایه گذاری را یکی از مهمترین مباحث بخش کشاورزی دانست و گفت: سالهاست که بخش کشاورزی از فقر سرمایه گذاری رنج می برد.
نبود مدیریت صحیح مشکل سرمایه گذاری در کشاورزی را شدیدتر می کند محمد اسماعیل نیا موضوع سرمایه گذاری را یکی از مهمترین مباحث بخش کشاورزی دانست و گفت: سالهاست که بخش کشاورزی از فقر سرمایه گذاری رنج می برد. https://cdn.icana.ir/d/019/22215.jpg نبود,مدیریت,صحیح,مشکل,سرمایه,گذاری,در,کشاورزی,را,شدیدتر,می,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به مجلس نیوز  گفت:اگر بخواهیم به امنیت غذایی به معنای واقعی کلمه برسیم باید ضمن خودکفایی،تولیدات کشاورزی اقتصادی شود؛ زمانی که کشاورزی اقتصادی شده و درآمد پایدار و مستمری برای کشاورزان فراهم شود هم میزان مهاجرت از روستاها کاهش یافته و هم سرمایه گذاری در بخش کشاورزی افزایش می یابد.
این نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان این که آسیب های موجود در بخش کشاورزی، میزان سرمایه گذاری در آن را کاهش می دهد، اظهار داشت: در کشورهای توسعه یافته و مترقی همچنان  به بخش کشاوررزی یارانه پرداخت می کنند؛ به عنوان مثال درکشور ژاپن و برخی از نقاط اروپا میزان متوسط بارندگی بیش از 800 میلی متر است اما در کشور ما میزان متوسط بارندگی کمتر از  200 میلی متر است اما باز هم به بخش کشاورزی توجه می کنند و به آن یارانه می دهند. 
نمایده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس در ادامه افزود: دلیل کشورهای توسعه یافته برای پرداخت یارانه این است که بخش کشاورزی در برخی قسمت ها آسیب پذیر است و شرایط اکولوژیک کشاورزی را آسیب پذیر می کند و برای کاهش  ریسک در کشاورزی باید سرمایه گذاری در این بخش افزایش یابد تا برای کشاورزان نیز امنیت شغلی و درآمدی ایجاد شود.
اسماعیل نیا ارتقای بهره وری را از دیگر عوامل موثر در جذب سرمایه گذاری به بخش کشاورزی دانست و گفت: ما می توانیم میزان عملکرد در واحد سطح و مقدار تولید محصولات کشاورزی را در سایه مدیریت چند برابر کنیم که این موضوع  نیازمند مدیریت همه جانبه ملی است.
وی در ادامه افزود: توجه صحیح به بیمه کشاورزی نیز می تواند موجب کاهش ریسک و افزایش سرمایه گذاری در بخش کشاورزی شود.
نایب رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در مورد دیگر عوامل موثر بر افزایش سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: تدوین و اجرای الگوی کشت، حذف واسطه ها و دلالان و به حداقل رساندن آنها، مدیریت صحیح صنایع تبدیلی و بسته بندی و بازاریابی در بازارهای داخلی و خارجی موجب افزایش درآمد کشاورزان و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی می شود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet