هدر موبایل
1391/04/19 15:26:57
سرویس بین الملل
آصفری بااشاره به دستگیری 11 جاسوس تبعه عربستان و قطر در سوریه:

جاسوسان عرب در سوریه به دنبال چه هستند؟

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بازداشت جاسوس‌هایی با تابعیت عربی را حاکی از توان بالای نیروهای امنیتی سوری خواند و تاکید کرد: این موضوع عین دخالت غیرقانونی در حوزه کشورهاست که با معاهده ژنو و قوانین درون هر کشوری مغایرت دارد.
جاسوسان عرب در سوریه به دنبال چه هستند؟ دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بازداشت جاسوس‌هایی با تابعیت عربی را حاکی از توان بالای نیروهای امنیتی سوری خواند و تاکید کرد: این موضوع عین دخالت غیرقانونی در حوزه کشورهاست که با معاهده ژنو و قوانین درون هر کشوری مغایرت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/5892.jpg جاسوسان,عرب,در,سوریه,به,دنبال,چه,هستند؟ Icana

محمد حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به خبر بازداشت 11 جاسوس تبعه کشورهای عربی در سوریه، گفت: جاسوسان خارجی در سوریه با انجام اقدامات اطلاعاتی در صدد آن هستند که در  زمان لازم اهداف از پیش تعیین شده خود در این کشور را هدف قرار دهند.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس با اشاره به اینکه جاسوس‌های بازداشت شده در سوریه تبعه‌های کشورهای عربی عربستان و قطر هستند گفت این دو کشور اعضای اتحادیه عرب هستند که همسو با دیگر اعضای این اتحادیه سیاست‌ها و منافع آمریکا را دنبال می‌کنند.

وی افزود: کشورهای معاند عربی و غربی به دنبال ساقط کردن دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه هستند و با هدف به راه انداختن جنگ داخلی در این کشور از راه‌های مختلف اسلحه و تجهیزات جنگی وارد سوریه می‌کنند که این موضوع با تمامی معاهده‌های بین‌المللی مغایرت دارد.

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد کشورهای که جاسوس‌های خود را به سوریه می‌فرستند و اقدامات اطلاعاتی در این کشور به راه می‌اندازند به دنبال آن هستند که در زمان لازم با حمله به مواضع سوریه و دخالت نظامی در این کشور اهداف از پیش تعیین شده خود را دنبال کنند و منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی را در این بخش استراتژیک از خاورمیانه به اجرا دربیاورند.

نیروهای امنیتی سوریه می‌گویند، ۱۱ جاسوس خارجی تبعه کشورهای مختلف عربی را در دمشق بازداشت کرده‌اند.

گفته می‌شود این مزدوران، در منطقه ریف واقع در دمشق، پایتخت این کشور بازداشت شده‌اند.

اولین بار نیست که چنین بازداشت‌هایی صورت می‌گیرد. در ماه فوریه نیز یک جاسوس اطلاعاتی تبعه کشور عربستان سعودی در شهر غربی حمص دستگیر شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet