هدر موبایل
1391/04/19 15:21:22
سرویس سیاسی
عباس رجایی:

دولت قصد زیر سوال بردن اختیارات قوا را دارد

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با انتقاد از برداشت‌های سلیقه‌ای دولت، ادامه کار هیات نظارت بر قانون اساسی را ناموجه خواند و گفت: دولت قصد دارد اختیاراتی که قانون اساسی به برخی قوا داده را زیر سوال ببرد.
دولت قصد زیر سوال بردن اختیارات قوا را دارد عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با انتقاد از برداشت‌های سلیقه‌ای دولت، ادامه کار هیات نظارت بر قانون اساسی را ناموجه خواند و گفت: دولت قصد دارد اختیاراتی که قانون اساسی به برخی قوا داده را زیر سوال ببرد. https://cdn.icana.ir/d/019/10013.jpg دولت,قصد,زیر,سوال,بردن,اختیارات,قوا,را,دارد Icana

عباس‌رجائی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ادامه کار هیات نظارت بر اجرای قانون اساسی بعد از اعلام نظر رسمی شورای‌نگهبان درباره غیرقانونی بودن این هیات را مصداق حاشیه آفرینی از سوی دولت خواند و گفت: دولت مشکلات مردم را حل و حاشیه آفرینی نکند.

دولت باید به قانون تمکین کند

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون اساسی به عنوان یک قانون مادر و مرجع تکلیف و جایگاه نهادهای مختلف درنظام حکومتی را مشخص کرده است، افزود: مرجع تفسیر قانون اساسی شورای نگهبان است و دولت باید به قانون تمکین کند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون اساسی، کشور از سوی سه قوه مجریه، قضاییه و مقننه اداره می‌شود و مسائل مربوط به تفسیر قانون اساسی برعهده شورای نگهبان بوده؛  قانون به صراحت تاکید دارد نظارت بر موضوعات قانونی کشور از حیث انطباق با شرع و قانون اساسی برعهده شورا است و این نهاد صیانت از قوانین کشور را برعهده دارد.

 فعالیت هیأت نظارت بر اجرای قانون اساسی غیر قانونی است

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تاکید کرد: بر اساس نظر رسمی شورای نگهبان فعالیت هیأت نظارت بر اجرای  قانون اساسی غیر قانونی است.

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: از آنجایی که قوا نمی‌توانند فراقوه‌ای تصمیم گیری کنند بنابراین طبیعی است که نظر این هیات قانونی و همه‌جانبه نخواهد بود.

دولت می‌خواهد اختیارات قوا را زیر سوال برد

رجایی، با یادآوری مطرح شدن موضوع نظارت قوه مجریه بر اجرای قانون اساسی در دولت اصلاحات، با بیان اینکه این طرح در همان زمان نیز به نتیجه نرسید، گفت: متاسفانه به نظر می‌رسد که همان راه در این دولت دنبال می‌شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با انتقاد از برداشت‌های سلیقه‌ای دولت، گفت: ظاهرا دولت قصد دارد بعضی از اختیاراتی که قانون اساسی به برخی قوا داده را زیر سوال ببرد.

شورای نگهبان روز گذشته نظر رسمی خود را درباره فعالیت هیات‌نظارت بر اجرای قانون‌اساسی اعلام کرد و ادامه کار آن را غیرقانونی خواند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet