هدر موبایل
1391/04/19 16:01:21
سرویس فرهنگی
استیضاح وزیر ورزش و جوانان از نگاه نمایندگان موافق و مخالف/3

عاشوری:انصراف امضاکنندگان استیضاح وزیر ورزش و جوانان شایعه است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با تکذیب خبر برخی از سایت‌ها مبنی بر پس‌گیری امضا توسط بعضی از نمایندگان، خواستار استیضاح وزیر ورزش شد.
عاشوری:انصراف امضاکنندگان استیضاح وزیر ورزش و جوانان شایعه است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با تکذیب خبر برخی از سایت‌ها مبنی بر پس‌گیری امضا توسط بعضی از نمایندگان، خواستار استیضاح وزیر ورزش شد. https://cdn.icana.ir/d/019/22327.jpg عاشوری:انصراف,امضاکنندگان,استیضاح,وزیر,ورزش,و,جوانان,شایعه,است Icana

ناصر عاشوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه "استیضاح وزیر ورزش یکی از برنامه‌های اصلی مجلس شورای اسلامی است " گفت: تعدادی از نمایندگان در نظر دارند تا وزیر ورزش را استیضاح کنند، این طرح به امضای بیش از 50 نفر از وکلا رسیده است که بنده نیز یکی از امضا کنندگان آن هستم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، تعداد دلایل این استیضاح را 20 مورد عنوان کرد و ادامه داد: اصولا برای استیضاح وزیر، داشتن دو علت کفایت می‌کند، ولی مشکلات جامعه ورزش تا حدی پیش رفته که به بیست موردهم کشیده شده است.

وی یکی از این دلایل را عزل و نصب‌های بی مورد این وزارتخانه دانست وافزود: در حال حاضر برخی از مسئولان این عرصه دولتی هستندواغلب نیزاز کفایت مدیریتی لازم برخوردار نیستند، در حالی که نیاز است  جامعه ورزشی در دست متخصصان ورزش باشد، نه در انحصار افراد دولتی.

این نماینده مردم در مجلس نهم بیان کرد: مسافرت‌ بی شمار معاونت‌های وزارت ورزش، که باعث ایجاد هزینه‌های غیر ضروری می‌شود، از جمله دلایل این استیضاح است. به علاوه بخش عمده‌ای از جانبازان و معلولان از بی توجهی‌های مسئولان این وزارتخانه به هیات‌های مختلف شکایت و اعلام کردند که نسبت به آنها کم لطفی بسیاری شده است.

عاشوری عدم پرداخت هزینه‌های اعزام قهرمانان برتر کشور به مسابقات جهانی و یا بین‌المللی را دیگر علل این استیضاح خواند و تصریح کرد: ما باید همواره در تلاش باشیم تا زمینه‌ای برای پیشرفت ورزش کشور فراهم کنیم، این در حالی است که وزارت ورزش نسبت به این مهم بی تفاوت بوده است.

نماینده مردم فومن و شفت با اشاره به حذف معاونت ورزش بانوان در وزارت ورزش و جوانان افزود: بیش از 50 درصد جمعیت ما را زنان تشکیل می‌دهند و بسیاری از بانوان ورزشکار تاکنون توانسته‌اند به مدال‌های بی شماردست پیدا کنند، ولی متاسفانه با این اقدام، انبوهی از زنان جامعه ما نادیده گرفته شده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد خبر برخی از سایت‌ها مبنی بر اینکه بعضی از نمایندگان امضای خود را پس گرفته‌اند گفت: این خبر صحت ندارد و اعلام می‌کنم، استیضاح حق قانونی نمایندگان است و باید بعد از اعلام وصول ، وزیر ورزش پاسخگوی تمام مشکلات این عرصه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet