هدر موبایل
1391/04/19 16:35:09
سرویس سیاسی
شوشتری:

تحویل اس 300 در چارچوب روابط استراتژیک تهران و مسکو قابل‌حل است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه تحویل اس ۳۰۰ به ایران در چارچوب روابط استراتژیک تهران و مسکو قابل حل است، گفت: مواضع مشترک دو کشور باید در تحویل سامانه موشکی اس ۳۰۰ به ایران کمک کند.
تحویل اس 300 در چارچوب روابط استراتژیک تهران و مسکو قابل‌حل است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه تحویل اس 300 به ایران در چارچوب روابط استراتژیک تهران و مسکو قابل حل است، گفت: مواضع مشترک دو کشور باید در تحویل سامانه موشکی اس 300 به ایران کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/22333.jpg تحویل,اس,300,در,چارچوب,روابط,استراتژیک,تهران,و,مسکو,قابل‌حل,است Icana

 هادی شوشتری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره گزارش رئیس مرکز مطالعات تجارت جهانی اسلحه که تحویل اس 300 به ایران را مغایر قطعنامه‌های سازمان ملل ندانست، گفت: تحویل اس 300 به ایران در چارچوب روابط استراتژیک تهران و مسکو قابل حل است.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران و روسیه روابط استراتژیک با یکدیگر دارند، افزود: تهران و مسکو در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مواضع مشترکی دارند، و این مواضع مشترک باید به حل مشکلات در روابط دو کشور کمک کند.

وی، با بیان اینکه درحال حاضر ایران و روسیه درباره موضوع سوریه و مذاکرات با 1+5 اشتراکات نظر زیادی دارند، تصریح کرد: عقلانیت و منطق سیاسی حکم می‌کند که این مسائل با توجه به اشتراکات زیادی که بین تهران و مسکو وجود دارد، حل و فصل شود.

شوشتری، مواضع ایران و روسیه درباره سوریه را باعث اتحاد دو کشور دانست و با بیان اینکه نزدیکی مواضع دو کشور در مسئله هسته‌ای ایران نیز بسیار حائزاهمیت است، گفت: ایران و طرف روسی باید با درک روابط استراتژیک خود ، شرایط منطقه و جهان مانعی برای ادامه همکاری با یکدیگر نداشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید بر اینکه موضوع قرارداد روسیه با ایران برای تحویل اس 300 قابل حل است، گفت: مواضع مشترک دو کشور باید در تحویل سامانه موشکی اس 300 به ایران کمک کند.

در پی افزایش فشارهای غرب بر روسیه در خصوص سوریه و نیز استقرار سپر موشکی در اروپا، یک کارشناس روس تاکید کرد که فروش "اس-300" به ایران مغایر قطعنامه‌های سازمان ملل نیست و این در حالی است که رییس جمهور پیشین روسیه با تاکید بر این معایرت فروش این سیستم‌ها به ایران را معلق کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet