عید سعید فطر
1391/04/20 08:09:30
سرویس سیاسی
اسفنانی:دستگاه دیپلماسی موضوع ترور دانشمندان‌هسته‌ای را فعال پیگیری نکرد

موساد؛کارگردان سریال ترورها

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی،‌ با یادآوری دست داشتن سازمان جاسوسی موساد در ترور دانشمندان ایرانی، تصریح کرد: سیاستی که دشمنان ایران در پیش گرفته‌اند سیاستی کاملا خصمانه است.
موساد؛کارگردان سریال ترورها سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی،‌ با یادآوری دست داشتن سازمان جاسوسی موساد در ترور دانشمندان ایرانی، تصریح کرد: سیاستی که دشمنان ایران در پیش گرفته‌اند سیاستی کاملا خصمانه است. https://cdn.icana.ir/d/019/16043.jpg موساد؛کارگردان,سریال,ترورها Icana

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره لزوم پیگیری موضوع ترور دانشمندان هسته‌ای ایران از طریق مجامع حقوقی جهان، گفت: هرچند زمان بسیاری از پیگیری مطالبات ایران درباره ترورهای یاد شده گذشته اما باید با ارائه مستندات و مدارک این حق تضییع شده ایران استیفا شود.

نماینده مردم فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، درباره چاپ کتاب "جاسوسان در برابر  آرماگدون" با موضوع چگونگی اقدام نیروهای رژیم صهیونیستی در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، یادآور شد: سیاستی که دشمنان در قبال ایران در پیش گرفته‌اند سیاستی کاملا خصمانه است و این اقدامات در حد حرف و بالقوه نبوده و نیست و بارها شاهد آن بوده‌ایم که این خصومت‌ها و سیاست‌های مذبوحانه در شکل ترور به حالت بالفعل تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: تنها کتاب "جاسوسان در برابر  آرماگدون" نمی‌تواند در پیگیری موضوع ترور دانشمندان هسته‌ای به دست عوامل موساد، مفید واقع شود مگر آنکه اسنادی که در مراجع و منابع کتاب آمده‌ یا به آنها اشاره شده قابل دسترسی باشند؛ قطعا این امر در دادگاه های بین‌المللی قابل استناد است.

نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: متاسفانه دستگاه دیپلماسی کشور در بحث احقاق حقوق و پیگیری ترور مسئولان و دانشمندان هسته ای خود و طرح دعاوی علیه کسانی که به ایران به عناوین مختلف آسیب رسانده‌اند، چندان فعال عمل نکرده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، ‌با یادآوری نقش نهاد قانونگذاری در زمینه پیگیری حقوق ملت ایران در مجامع حقوقی بین‌المللی، توضیح داد: در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بحثی با موضوع پیگیری حقوق ملت ایران درباره ترور دانشمندان هسته‌ای و طرح دعاوی ضد قدرت‌های متخاصم از جمله رژیم صهیونیستی و آمریکا مطرح است که بررسی آن همچنان ادامه دارد.

محمدعلی اسفنانی درباره نقش کمیسیون قضائی و حقوق مجلس برای احقاق حقوق ملت ایران در زمینه ترور دانشمندان هسته‌ای، توضیح داد: کمیسیون قضایی درباره این موضوع فعال است و هر سازوکاری را در این زمینه لازم باشد تدارک خواهد دید تا حقوق مردم به‌ویژه خانواده‌های این شهیدان احیا شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره پیگیری حقوق ایران در دادگاه‌های داخلی کشور، تصریح کرد: به تازگی آمریکا در دادگاه های داخلی این کشور به طرح دعاوی در خصوص حادثه 11 سپتامبر پرداخته است، بر همین اساس ایران هم به دنبال این است تا سازو کارهایی را فراهم آورد که بتواند استیفای حقوق ملت را درباره ترور ناجوانمردانه مسنولان و دانشمندان از طریق دادگاه‌های داخلی پیگیری کند. 

کتاب "جاسوسان در برابر  آرماگدون" با موضوع چگونگی دخالت نیروهای رژیم صهیونیستی در امور داخلی ایران و نقش آنها در ترور دانشمندان هسته‌ای در آمریکا منتشر شده است.در این کتاب با ارائه جزئیات نشان داده است که چگونه جاسوسان موساد در ایران به فعالیت می‌پردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet