خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/04/20 10:00:31
سرویس استان ها
حسینی:

حضور پرتقال‌چینی بر اریکه بازارمیوه ایران

نماینده مردم قائم شهر،سوادکوه وجویبار در مجلس ،گفت: واردات پرتقال چینی وپاکستانی نفس صادرات این محصول را می گیرد و این امر موجب شده دلالان دسترنج کشاورزان را با بهای اندکی خریداری کنند.
حضور پرتقال‌چینی بر اریکه بازارمیوه ایران نماینده مردم قائم شهر،سوادکوه وجویبار در مجلس ،گفت: واردات پرتقال چینی وپاکستانی نفس صادرات این محصول را می گیرد و این امر موجب شده دلالان دسترنج کشاورزان را با بهای اندکی خریداری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/5561.jpg حضور,پرتقال‌چینی,بر,اریکه,بازارمیوه,ایران Icana

سید هادی حسینی در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،افزود: تا زمانی که واردات بی‌رویه کالا در کشور مدیریت نشود، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که پرتقال به یکی ازکالاهای استراتژیک کشور تبدیل شود.

نماینده مردم قائمشهر درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:در حال حاضر شاهد واردات بی‌رویه محصول پرتقال به کشور هستیم که واردات این محصول آثار و پیامدهای بسیاری منفی درعرصه تولید پرتقال را برای کشور ما به‌دنبال داشته و ضربه‌های فراوانی به اقتصاد و کشاورزی شهرستان‌های تولیدکننده این محصول همچون شهرستان قائمشهر وارد کرده است.

وی ادامه داد: مهمترین قدم در توسعه محصول پرتقال مدیریت واردات بی رویه است تا با کاهش این واردات بتوانیم تولید محصول  پرتقال را در کشور رونق دهیم.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس یاد آور شد: اکنون گسترش تولید محصول پرتقال استان مازندران نیازمند برنامه‌ریزی کارآمد است و تا زمانی که در این بخش سرمایه‌گذاری لازم و مناسب صورت نگیرد نه تنها شرایط تولید این محصول بهبود نمی یابد بلکه روز به زور تولید این محصول در این حوزه انتخابیه کاهش می یابد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet