شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/06/04 14:35:00
سرویس صحن

افروغ: خبرنگاران هیچ بحثی را در خلاء بررسی نکنند

عماد افروغ در خصوص بحث لفظی میان خود و کوچک زاده در جمع خبرنگاران گفت: دعوای بنده در خصوص نطق پیش از دستور روز چهارشنبه ۳۱/۵/۸۶ با آقای حسین فرهنگی بود و ربطی به کوچک زاده نداشت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، وی افزود: آقای فرهنگی در نطق خود اسم بنده را ذکر کرده بودند که دو سایت یکی منتقد و دیگر طرفدار دولت از دو عنوان استفاده کردند که به نظر من ربطی به صحبت‌های آقای فرهنگی نداشت.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: این دو عناوین یکی با این مضمون و نقل قول مستقیم از آقای فرهنگی اینکه «آقای افروغ از دایره اصولگرایی خارج نشوید» و دیگری «انتقاد شدید فرهنگی از افروغ» بود.

وی با بیان اینکه احساس می‌کنم این عناوین قطع نظر از وجود ابهام در صحبت‌های آقای فرهنگی، زیبنده و مناسب محتوا نمی‌باشد، اظهار داشت: در این باره از آقای فرهنگی پرسیدم که آیا این عناوین را می‌پسندند و ایشان نیز گفتند که نمی‌پسندند و قول دادند که اصلاحیه آن را به آن دو سایت ارسال کند.

افروغ با اشاره به اینکه با گذشت دو روز ایشان تماسی نگرفتند، گفت: ایشان طی تماس بنده گفتند که مشترکا نامه‌ای بنویسیم و بنده نیز گفتم که نامه مشترک‌ جای توجیهی ندارد زیرا این مساله از سوی شما اتفاق افتاده و خود شما نیز باید آن را حل کنید. حتی خبر دارم که آقای ابوترابی نیز با ایشان تماس گرفتند ولی تا امروز صبح هیچ اتفاقی نیفتاده است.

وی گفت: یکی از نمایندگان دیگر تبریز نیز با مراجعه به من پیگیر این موضوع  بودند که من نیز گفتم چون هنوز اصلاحی از جانب‌ آقای فرهنگی صورت نگرفته می‌خواهم تذکر بدهم زیرا اخلاقی نیست به آدم قول دهند ولی به قول خود عمل نکنند و بعد هم آقای کوچک زاده آمد و به من گفت که همه غیر اخلاقی‌اند و شما اخلاقی.

عضو کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: تعجب من از این است که طرف دعوت و بحث من آقای کوچک زاده نبود و به وی گفتم مخاطبم شما نیستید چرا این موضع را می‌گیرید بلکه بحث من شخص دیگری است و مواظب باشید نقش کاسه داغتر از آش و یا دایه مهربانتر از مادر را بازی نکنید.

افروغ با اشاره به اصلاحیه آقای فرهنگی و فرائت آن در صحن علنی گفت: توقع داشتم که این اصلاح همان روز اول صورت می‌گرفت والا من مطالبی را با عنوان تذکر آماده کرده بودم.

وی در پاسخ به اینکه برخی نمایندگان از توهین وی به کوچک زاده سخن گفته‌اند، گفت: هر بحثی که صورت می‌گیرد قرینه و زمینه‌ای دارد متاسفانه در کشور به زمینه‌ها توجه نمی‌شود یعنی کاری می‌کنند که انسان بسوزد بعد فرصت کشیدن یک آه و آخ را نداشته باشد. در حالی که باید به ریشه‌ها توجه کرد.

وی با توصیه به خبرنگاران مبنی بر اینکه هیچ بحثی را در خلاء بررسی نکنند، ادامه داد: حتما به زمینه‌ها توجه کنید. زمینه بحث را ببینید که در مورد کسی می‌نالیم اما شخص دیگری می‌آید دفاع می‌کند که خود او این دفاع را از خودش ندارد و نسبت به این اتفاقی که توسط سایت‌ها صورت گرفته هم معترض است. اما به من تهمت زدند که همه غیر اخلاقی‌اند و شما اخلاقی. من که کسی را به غیراخلاقی بودن متهم نکردم بلکه گفتم که اخلاقی نیست کسی قول دهد اما به قول خود عمل نکند. این سخن اصلا توهینی هم نیست بلکه فقط اشاره به یک وعده است.

نماینده تهران گفت: برای من اخلاق خیلی مهم است و توجه به زمینه‌ها نیز اهمیت دارد. دقت کنید که چه اتفاقی افتاده که موجب چنین واکنشی شده است. ما همیشه سراغ واکنش می‌رویم در حالی که باید به ریشه‌ها توجه کنیم. البته چون نگاه من همیشه ریشه‌ای و ساختاری است به این نوع نگاه‌ها هیچ بهایی نمی‌دهم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet