هدر اصلی
1391/04/20 10:10:31
سرویس استان ها
فریدونی رتبه بیکاری را در شهرستان‌های فیروزآباد و فراشبند اعلام کرد:

انحراف تسهیلات بانکی ازجاده اشتغالزایی

نماینده فیروزآباد،فراشبند، قیر و کارزین با اشاره به این‌که وام‌هایی که به بنگاه‌های اقتصادی زود بازده داده شده از مسیر اشتغال منحرف می شوند، اعلام کرد: شهرستان‌های این حوزه انتخابیه در سطح کشور جزء ۱۰ شهر اول از نظر حجم بیکاری هستند.
انحراف تسهیلات بانکی ازجاده اشتغالزایی نماینده فیروزآباد،فراشبند، قیر و کارزین با اشاره به این‌که وام‌هایی که به بنگاه‌های اقتصادی زود بازده داده شده از مسیر اشتغال منحرف می شوند، اعلام کرد: شهرستان‌های این حوزه انتخابیه در سطح کشور جزء 10 شهر اول از نظر حجم بیکاری هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/6588.jpg انحراف,تسهیلات,بانکی,ازجاده,اشتغالزایی Icana

نادر فریدونی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با بیان این‌که بنگاه‌های اقتصادی زودبازده طرح خوبی بود که از سوی دولت اجرایی شده است، گفت: بنگاه‌های اقتصادی مسیر مناسبی برای ایجاد اشتغال محسوب می شود اما در این میان نباید ابعاد حمایتی و نظارتی را فراموش کرد.

نماینده فیروزآباد،فراشبند، قیر و کارزین با اشاره به اهمیت اشتغال‌زایی در این منطقه اعلام کرد: این برنامه از سالیان گذشته در برنامه دولت قرار گرفته واقداماتی اجرایی شده که کافی نبوده است.

وی در ادامه بیان کرد: جوانانی اقدام به اخذ تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال کردند اما به دلیل نبود نظارت وام‌های دریافتی در دیگر بخش‌ها هزینه شده است.

فریدونی تصریح  کرد: متأسفانه نبود نظارت باعث شده تا این طرح به طور کامل اجرایی نشود چراکه اشخاص تسهیلات دریافتی را در مسیرهای دیگری هزینه کرده‌اند.

وی ادامه داد: وام‌هایی که به بنگاه‌های اقتصادی زود بازده داده شده در مسیر حرکت منحرف و به سمت دیگری هدایت شده است.

 نماینده فیروزآباد،فراشبند، قیر و کارزین با بیان این‌که آمارهایی که به دولت در بخش اشتغال از این طریق داده شده غیرواقعی بوده است، افزود: این امر اختلالاتی در آمار بیکاری کشور ایجاد کرده است.

آمارهایی که با شغل‌های صوری پر می‌شود

وی گفت: دولت بر مبنای این آمارها بحث اشتغال را مطرح می‌ کند اما غالباً این آمارها صوری بوده و از واقعیت فاصله داشته است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم با تأکید بر لزوم اجرای این طرح، عنوان کرد: باید تسهیلات در بخش اشتغال بیش از گذشته باشد اما نیاز به نظارت بیشتری وجود دارد؛ تا زمانی که نظارت قوی نشود این طرح نتیجه خوبی نخواهد داد.

فریدونی افزود: منطقه ما پتانسیل دارای پتانسیل بالایی است و با توجه به ارائه تسهیلات برای ایجاد بنگا‌ه‌های اقتصادی وزودبازده نظارت قوی می‌طلبد.

نماینده فیروزآباد،فراشبند، قیر و کارزین با اعلام این مطلب که به دلیل عدم توجه به تولید و صنعت  این حوزه انتخابیه بیشترین آمار بیکاری را به خود اختصاص داده است، گفت: در هر خانواده 2 تا 5 نفر فارغ‌التحصیل بیکار در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم گفت: شهرهای فیروزآباد و فراشبند در سطح کشور جزء 10 شهر اول از نظر حجم بیکاری هستند. /

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet