خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/04/20 10:30:00
سرویس اجتماعی
رحماندوست با انتقاد از اظهارات شیخ‌اسلامی درباره بهبود یافتن اشتغال در کشور:

آقای وزیر٬اشتغالزایی در عالم خیال به درد مردم نمی‌خورد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با انتقاد از اظهارات شیخ‌اسلامی درباره بهبود یافتن اشتغال و ایجاد فضای کسب‌وکار در کشور٬ گفت: به‌طور حتم اشتغالزایی در عالم خیال هیچ فایده‌ای برای مردم ندارد؛ باید در عالم واقعی برای اشتغالزایی و ریشه‌کنی بیکاری تلاش کرد.
آقای وزیر٬اشتغالزایی در عالم خیال به درد مردم نمی‌خورد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با انتقاد از اظهارات شیخ‌اسلامی درباره بهبود یافتن اشتغال و ایجاد فضای کسب‌وکار در کشور٬ گفت: به‌طور حتم اشتغالزایی در عالم خیال هیچ فایده‌ای برای مردم ندارد؛ باید در عالم واقعی برای اشتغالزایی و ریشه‌کنی بیکاری تلاش کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/6666.jpg آقای,وزیر٬اشتغالزایی,در,عالم,خیال,به,درد,مردم,نمی‌خورد Icana

مجتبی رحماندوست در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با انتقاد از اظهارات عبدالرضا شیخ‌اسلامی وزیر تعاون٬ کار و رفاه‌اجتماعی مبنی‌بر سامان یافتن وضعیت اشتغال کشور در سال90، اعلام کرد: اشتغالزایی در عالم خیال هیچ فایده‌ای برای مردم ندارد؛ بلکه باید در عالم واقعیت برای ایجاد اشتغال و ریشه‌کنی بیکاری تلاش کرد.

نماینده مردم تهران٬ ری٬ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر ادعا دولت مبنی‌بر ایجاد یک میلیون و 600 هزار شغل در سال 90 ٬ افزود: دستگاه اجرایی باید با ارائه آمار دقیق و منطقه‌ای به‌طوری که قابل تحقیق باشد؛ صحت و سقم ادعاهای خود را اثبات کند.

وی با اشاره به جدیدترین گزارش مرکز آمار درباره ایجاد شغل و اشتغالزایی در سال 90 ٬ اظهار داشت: بر اساس این گزارش، دولت در سال گذشته تنها حدود 400 هزار شغل ایجاد کرده  که این موضوع با توجه به آمار یک میلیون و 600 هزار شغل دولت، تناقض میان دستگاه‌ها را نشان می‌دهد.

این نماینده مجلس نهم٬ با بیان این که ارائه آمارهای متناقض اشتغال٬ موجب ایجاد بدبینی و شبهه در میان مردم می‌شود٬ تصریح کرد: دولت دهم باید هر چه سریع‌تر اقدام به ارائه مستندات واقعی درباره آمارهای اشتغالزایی خود کند.

رحماندوست با انتقاد از نبود زمینه اشتغال و ایجاد کار در کشور٬ یاد‌آور شد: هم‌اکنون اعتراض مردم از فقدان اشتغال و مشکلات اقتصادی بلند شده است و به خوبی شنیده می شود.

 وی با اشاره به تبعات افزایش نرخ بیکاری در میان جوانان٬ افزود: افزایش آمار اعتیاد٬ کاهش نرخ ازدواج جوانان٬ ایجاد ناهنجاری‌ها در سطح جامعه٬ کمبود مسکن از مهم‌ترین مشکلات نبود اشتغال در کشور به‌شمار می‌آید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ با رد ادعای دولت درباره ایجاد گسترده شغل در کشور٬ گفت: به طور حتم یک مشت نمونه خروار است.٬ از این‌رو نبود شغل در منطقه‌ای از کشور٬ نشانگر ایجاد بحران بیکاری در کل کشور به شمار می رود.

چندی پیش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره انتقادات مطرح شده مبنی‌بر تحقق نیافتن 2.5 میلیون شغل در سال گذشته٬ گفت: قانون برنامه برای هر سال رقمی را مشخص نکرده که ما سالانه متعهد به انجام آن باشیم؛ اما دولت با توجه به ظرفیتی که در کشور وجود داشت، تصمیم گرفت تا به این رقم برسد. ولی با وجود برخی موانع و مشکلات توانست به ایجاد 1.6 میلیون شغل دست یابد که این هم رقم بزرگی بود.

همچنین شیخ‌اسلامی از رسیدن کشور تا پایان سال 91 به نرخ بیکاری هفت درصد خبر داد٬ این در حالی است که مرکز آمار ایران در جدیدترین گزارش خود٬ نرخ بیکاری کشور را در این سال 12.3 درصد اعلام کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet