خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/04/20 10:51:19
سرویس سیاسی
جوکار بااشاره به دور بعدی گفت‌وگو ها:

5+1نمی تواند توافقات را به ایران تحمیل کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم ، با بیان اینکه مذاکرات نباید درسطح معاونان جلیلی و اشتون تنزل پیدا کند، گفت:۱+۵ نمی تواند توافقات را به ایران تحمیل کند.
5+1نمی تواند توافقات را به ایران تحمیل کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم ، با بیان اینکه مذاکرات نباید درسطح معاونان جلیلی و اشتون تنزل پیدا کند، گفت:1+5 نمی تواند توافقات را به ایران تحمیل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/5345.jpg 5+1نمی,تواند,توافقات,را,به,ایران,تحمیل,کند Icana

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره دور بعدی نشست مشترک کارشناسان ایران با اعضای 1+5 در سوم مرداد، گفت: مذاکرات نباید درسطح معاونان جلیلی و اشتون تنزل پیدا کند.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مذاکرات باید در چارچوب حقوق ملت ایران ادامه پیدا کند، افزود: 1+5 نباید با فکر اینکه ایران در موضع ضعف قرار دارد وارد مذاکرات با تهران شود.

وی، با انتقاد از اینکه غرب و امریکا فکر می‌کنند ایران مجبور به مذاکره با طرف مقابل است، توضیح داد:1+5 نمی تواند توافقات را به ایران تحمیل کند.

جوکار، ساخت سلاح اتمی را خط قرمز برنامه هسته‌ای ایران خواند و با تاکید بر اینکه خواست ملت ایران و نظام داشتن انرژی صلح آمیز هسته‌ای برای کارکردهای پزشکی و کشاورزی است، گفت: اهیمت دارد که مذاکرات در هر سطحی با قبول رویکرد و نظرات ایران ادامه پیدا کند.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم، با بیان اینکه مذاکره در سطح معاونان و کارشناسان نمی‌تواند نتیجه خاصی که منجر به پیشبرد برنامه هسته‌ای ایران شود، داشته باشد، گفت: 1+5 باید نتیجه مذاکرات را در پایان همان جلسه اعلام کند.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم گیری 1+5 باید قائم به ذات باشد، افزود: اگر قرار باشد تصمیم‌گیری‌ها خارج از جلسه و پس از مذاکره با رژیم صهیونیستی اعلام شود، باید بگوییم که 1+5 تابع سیاست‌های ابلاغی لابی صهیونیسم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم ، با تاکید بر اینکه طرف مذاکره ایران نباید با سیاست های ابلاغی امریکا و صهیونیست‌ها وارد مذاکره با ایران شود، گفت: تا فضای منطق بر گفت‌و گوها حاکم نشود و طرف مقابل از موضع تحمیل  نظرات خود بر ایران کوتاه نیاید مذاکرات بی نتیجه خواهد ماند.

سخنگوی کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که دور بعدی گفتگوهای کارشناسان ایران با اعضای 1+5 در 24 ژوئیه (3 مرداد)  مرداد برگزار خواهد شد.

سخنگوی اشتون هدف از گفتگوهای 3 مرداد در استانبول را کاستن از اختلافات کنونی بین دو طرف و نیز پیدا کردن راه‌هایی برای پیشبرد مذاکرات به جلو اعلام کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet